Головна » 2018 » Лютий » 21 » 67-річна закарпатка виготовляє унікальні килими на 100-річному верстаті. ВІДЕО

67-річна закарпатка виготовляє унікальні килими на 100-річному верстаті. ВІДЕО

Пані Василина Она з Тячівщини, мабуть, вже єдина в усій Україні, хто зберіг давні традиції ткацтва: в юності, у далекому 1965 році, перед жінкою постав вибір – піти працювати на місцевий цегельний завод або до ткацького цеху, – вона обрала друге.

Тоді за 3 місяці опанувала ремесло і почала самостійно виготовляти барвисті тонкорунні килими із вовни, і займається цим досі на майже 100-літньому верстаті.

Коли є замовлення, трудиться пані Василина за верстатом і по 16 годин на добу. На виготовлення одного килимка ткаля витрачає близько 40 хвилин. Продає їх за 30 – 60 гривень.

Люди охоче купують вироби від закарпатської майстрині в якості сувенірів та подарунків. Ціну на килимки пані Василина підвищувати не збирається. Каже, що людям зараз і так важко живеться, а ій цілком вистачає пенсії.

Жінка зізналася, що дуже б хотіла передати власний досвід іншим, але зараз це ремесло, на жаль, нікого  не цікавить. Більше – у сюжеті телеканалу Sirius, а також в окремій історії про пані Василину, яку підготувала Наталія Маджара.


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1317

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]