Головна » 2013 » Серпень » 6 » База даних усіх власників майна може опинитися в руках грабіжників і злодіїв

База даних усіх власників майна може опинитися в руках грабіжників і злодіїв

Проблеми і неприємності, які прийдуть до нас разом з новими правилами оцінки майна.

У контексті національної безпеки варто окремо відзначити якість Єдиного реєстру Звітів про оцінку. Підібрати пароль для входу в базу даних Звітів з оцінки під силу практично будь-якій людині, хоч трохи знайомій з програмуванням. Напевно, творці даної бази даних не вбачають у цьому проблеми. Але завдяки такому реєстру можна досить вільно "вираховувати" людей, які готуються до продажу належної їм нерухомості? Якщо раніше грабіжникам, злодіям потрібно було шукати якісь способи отримання такої інформації, то тепер нічого цього робити буде не потрібно: достатньо зламати пароль і відстежувати звіти з оцінки, в яких будуть зазначені дані замовника такого звіту... І що найнеприємніше, вирахувати такий спосіб "наведення" неможливо!

Проблеми, так званої, "податкової оцінки", яка повинна була бути введена в дію з 01 серпня, набагато глибші, ніж про це прийнято зараз говорити. І проблеми ці, насправді стосуються всіх жителів країни!
Сьогодні, коли деякі компанії, вже отримали необхідні Сертифікати для роботи за напрямом "оцінка для цілей оподаткування", і навіть спробували працювати, з'ясувалося багато цікавого, але не дуже приємного про дані компанії. Перше, що кидається у вічі - це цілковита непідготовленість співробітників, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача без проходження річного стажування, передбаченого Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні». Зокрема, новоспечені оцінювачі часто не мають уявлення навіть про те, як НАЗИВАЮТЬСЯ документи, в яких міститься технічна інформація про об'єкт нерухомості. Якщо вони не знають, як цей документ називається, цілком очевидно, що ці люди ніколи навіть в очі його не бачили. Але це, на думку Фонду Держмайна, не повинно заважати цим людям здійснювати розрахунки НАШИХ грошей, які ми повинні внести до бюджету НАШОЇ держави.

Друге, що нам показало 1 серпня, це те, що жодна з компаній, яка, нібито, пройшла перевірку у Фонді Держмайна на відповідність «Системі зовнішнього контролю якості», без якого компанія не може отримати Сертифікат Суб'єкта оціночної діяльності, цій системі не відповідає. Зокрема, ні в однієї з цих компаній не було обов'язкового атрибуту, чітко прописаного в Наказі ФДМУ № 797 «Про затвердження Правил організації системи зовнішнього контролю якості» п.8 ст.2.9, а саме функціонуючого власного веб-сайту в мережі Інтернет. На якій же підставі в такому випадку ці компанії отримали даний Сертифікат, якщо навіть у найпростішому пункті зазначених Правил, вони не виконали пропонованих до них вимог? До речі, сайти цих компаній не працюють і станом на 05 серпня. У такому випадку, виникає цілком логічне запитання: чи не пов'язано одержання саме цими компаніями Сертифікатів СОД, з корупційними діями чиновників Фонду Держмайна? Адже є велика кількість компаній, які власні сайти мають вже по кілька років, але, тим не менш, даними «Правилам системи зовнішнього контролю якості» на думку тих же чиновників ФДМУ не відповідають... За новоствореними фірмами також було помічено дивну схожість, яка полягає в тому, що представники фірм, розташованих у Харківській, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській та інших областях на прості запитання, що стосуються вартості і термінів проведення оцінки, відповідають, що їм необхідно «уточнити у Києві». Чи не означає це, що всі ці фірми, які отримали Сертифікати по оцінці для цілей оподаткування, є просто клонами однієї - двох київських фірм і, відповідно, весь ринок оцінки майна в Україні буде в законодавчому порядку закріплений тільки за цими декількома компаніями? Для держави, яка претендує на відповідність нормам ринкової економіки, це був би дуже сильний удар. Від таких дій Уряду постраждає престиж всієї країни!

Також, варто підкреслити, що якщо підрахунком бази оподаткування будуть займатися особи, які ніколи в житті не бачили технічної документації навіть на квартири, то це вже не просто загроза престижу держави. Це вже питання національної безпеки України.
До речі, у контексті національної безпеки варто окремо відзначити якість Єдиного реєстру Звітів про оцінку. Справа в тому, що, на думку фахівців, підібрати пароль для входу в базу даних Звітів з оцінки під силу практично будь-якій людині, хоч трохи знайомій з програмуванням. Напевно, в цьому немає проблеми, на думку творців даної бази даних. Але чому вони не подумали про те, що завдяки такому реєстру, орієнтуючись на дані Звіту про оцінку, можна досить вільно "вираховувати" людей, які готуються до продажу належної їм нерухомості? Якщо раніше грабіжникам, злодіям та іншим мисливцям за чужим добром потрібно було шукати якісь способи отримання такої інформації, шукати, хто їм таку інформацію зміг би надавати, то тепер нічого цього робити буде не потрібно: достатньо зламати пароль і відстежувати звіти з оцінки, в яких будуть зазначені й адреси, і вартість, і дані замовника такого звіту... А далі все просто: як на початку 90-х років - праска на спину одному з членів сім'ї, поки інші члени будуть нести гроші, якщо раптом продавці виявилися передбачливими і залишили гроші за продану нерухомість у банківській установі. А якщо принесли гроші додому, то навіть бігати нікому нікуди не доведеться. І що найнеприємніше, "вирахувати" такий спосіб "наведення" неможливо!За матеріалами: Новини Закарпаття
22.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1768

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]