Головна » 2018 » Вересень » 11 » Дерев’яну скульптуру, яка символізує символ міста у Тячеві встановили

Дерев’яну скульптуру, яка символізує символ міста у Тячеві встановили

У Тячеві встановили дерев’яну скульптуру, яка символізує символ міста

Автором дерев’яної скульптури є народний умілець-різьбяр Іван Райчинець. Фігуру орла, під яким вирізьблені назви міста українською та угорською мовами, а також рік заснування міста, майстер вирізав з дерева старої аварійної тополі, зрубаної біля Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.В.Гренджі-Донського, інформує Tyachiv.com.ua.

Окрім цієї скульптури, різьбяр виготовив ще одну, що ілюструє легенду про походження назви гори Нересен. Як розповідав майстер під час роботи, статуї мали би прикрасити оновлений сквер у місті. Та, вочевидь, у процесі наміри змінилися, і дерев’яного орла 10 вересня встановили ближче до центру і камер відеонагляду – перед будівлею Тячівської міської ради.  

Орел – офіційний геральдичний символ Тячева, затверджений Тячівською міською радою 10 лютого 2004 року.

Дослідники зазначають: зображення цього птаха є на найдавнішій міській печатці, датованій 1608 роком. Це так званий польський орел, зображений на гербі Польщі, що пов'язано з тією роллю, яку Тячів відіграв у трансільвансько-польських економічних і політичних зв'язках XVI–XVII століть. Адже протягом тривалого часу східна частина Марамороського комітату, яка межувала з Коломийським повітом Галицької землі, була осередком торговельних відносин Угорщини та Польщі.


За матеріалами: Новини Закарпаття
22.09.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 153

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]