Головна » 2015 » Квітень » 5 » До 9 травня парламент заборонить комуністичну ідеологію - Петренко. ВІДЕО

До 9 травня парламент заборонить комуністичну ідеологію - Петренко. ВІДЕО

Верховна Рада до 9 травня прийме пакет законопроектів щодо заборони в Україні комуністичної ідеології, заявив 4 квітня 2015 року міністр юстиції Павло Петренко в інтерв'ю "5 каналу".

"Парламент найближчим часом, до 9 травня, прийме пакет з декомунізації. Це те, що ми мали були зробити 20 років тому. Але саме у цього парламенту, я переконаний, є політична воля і достатня кількість голосів, щоб поставити одну точку раз і назавжди в тому комуністичному шлейфі, який Україна тягнула за собою 20 років", - сказав міністр.

Перед цим Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді встановити 8 травня Днем пам'яті та примирення, визначити правовий статус учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті та відкрити доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років.

Довідка

Законопроекти про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років (№2539), про правовий статус та вшанування пам'яті учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті (№2538) і про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років (№2540) зареєстровані в п'ятницю, 3 квітня, повідомляється на сайті Верховної Ради

Законопроект про святкування перемоги над нацизмом у Другій світовій війні пропонує встановити в Україні 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь усіх жертв Другої світової війни 1939-1945 рр. і відзначати його щороку.

У законопроекті також зазначається, що 9 травня в Україні є державним святом - Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відповідно до законопроекту, усі пам'ятники Другої світової війни беруться під охорону держави, а наруга над ними буде каратися.

Законопроект про правовий статус учасників боротьби за незалежність України в ХХ столітті пропонує визнати такими всі організації, які у ХХ столітті боролися за незалежність України, серед них й Українську повстанську армію (УПА). 


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1552

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]