Головна » 2015 » Червень » 15 » До Південних Карпат повертаються Зубри

До Південних Карпат повертаються Зубри

12-13 червня у Південних Карпатах відбувся другий етап відновлення популяції зубрів - найбільших наземних ссавців Європи - у дикій природі, який  реалізують Rewilding Europe та WWF Румунія.

 Цього разу в природу були вивільнені 18 тварин. Це є продовженням торішнього першого етапу реінтродукції, під час якого до муніципалітету Арменіш у горах Тарку привезли перше стадо з 17 зубрів з різних племінних центрів і зоопарків Європи.

 Захід проходив впродовж двох днів. У перший день, в п`ятницю 12 червня, нове стадо зубрів з 18 голів з шести різних центрів дикої природи Швейцарії, Німеччини, Бельгії та Франції, прибуло в регіон і було випущене на ділянку для акліматизації.

 У суботу 13 червня стадо зубрів, що було привезене торік і вже адаптувалося до нового клімату, було вивільнене в дику природу. Це будуть перші зубри, які вільно крокуватимуть південними Карпатами за останні більше ніж 200 років. Мета проекту - створити дику популяцію зубрів в Південних Карпатах, яка досягне щонайменше 500-та голів до 2025 року.

 Про ініціативу

Rewilding Europe та Всесвітній фонд природи Румунії разом з національними та міжнародними партнерами працюють над тим, щоб створити модель сталого розвитку в південних Карпатах в одному з найбільших оплотів незайманої природи в Європі. Наш підхід до відновлення дикої природи припускає, що добробут місцевих громад може підтримуватися екопідприємствами, пов'язаними з найбільшим у Європі національним планом реінтродукції зубрів.

 Зубр – це харизматична тварина, улюбленець широкої громадськості  з багаторічною історією в румунській історії та культурі. У дикій природі зубрів залишилося менше, ніж чорних носорогів в Африці. Тому повернення цієї символічної тварини до її Батьківщини, щоб надалі відігравати свою екологічну роль, є вкрай актуальним. Цей знаковий вид диких тварин є ключовим видом для відтворення дикої природи та для збереження її основ.

 Щоб зробити цю ініціативу успішною, Rewilding Europe та WWF-Румунія дуже тісно співпрацюють з місцевою владою Арменіш, з установами на  регіональному та національному рівні, а також з місцевими підприємцями, асоціаціями мисливців та туроператорами.


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.01.2019
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1582

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]