Головна » 2016 » Грудень » 15 » ЄП ухвалив механізм тимчасового призупинення безвізу

ЄП ухвалив механізм тимчасового призупинення безвізу

Європейський парламент ухвалив пропозиції стосовно механізму тимчасового зупинення дії безвізового режиму Європейського Союзу з третіми країнами. Рішення ще має бути затверджено Радою ЄС.

Як передає власний кореспондент УНІАН, відповідне голосування відбулося в четвер у Страсбурзі в рамках пленарного засідання.

Зокрема, ухвалені зміни надають гнучкості для швидкої активізації механізму дії безвізового режиму ЄС із третіми країнами. Відповідно до них, до громадян третіх країн знову можуть бути запроваджені візові вимоги в таких випадках: коли значно збільшилася кількість громадян, яким відмовлено у в’їзді або які порушують режим перебування на території ЄС; коли істотно збільшилася кількість необґрунтованих клопотань про надання притулку або в разі відсутності співпраці з питань реадмісії (повернення мігрантів). Візи також можуть бути відновлені в разі загрози громадському порядку або внутрішній безпеці країнам ЄС з боку громадян третіх країн.

Застосувати механізм тимчасового призупинення можуть як держави-члени, так і Європейська комісія. На Комісію також покладені функції моніторингу ситуації в країнах, які звільняються від віз, і регулярно, як мінімум раз на рік, звітувати парламенту та Раді щодо того, як ці країни виконують умови безвізового режиму та дотримуються прав людини.

Після повідомлення від держави-члена або після запиту простої більшості голосів країн-членів ЄС, або на підставі власної доповіді, Комісія має один місяць, щоб ухвалити рішення про призупинення безвізового режиму на дев’ять місяців. Це рішення набере чинності автоматично.

Відповідно до закону, протягом періоду призупинення безвізового режиму Комісія разом із зацікавленою країною повинна спробувати знайти вирішення ситуації, що призвела до призупинення безвізового режиму. Якщо ситуація не зміниться, Комісія повинна представити не пізніше, ніж за два місяці до закінчення дев’ятимісячного періоду, пропозицію продовжити тимчасове відновлення візових вимог на додатковий період у 18 місяців. Це рішення може бути оскаржене як депутатами Європейського парламенту, так і державами-членами.

Комісія також може в будь-який момент прийняти рішення представити законодавчу пропозицію, щоби перемістити третю країну зі списку країн, які звільняються від візових вимог, до переліку тих, які повинні мати візи.

Механізм призупинення безвізового режиму не застосовується до Великої Британії та Ірландії.

Як повідомлялося, 7 грудня Комітет постійних представників (COREPER) від імені Ради ЄС підтримав погоджений із Європарламентом компромісний текст про норму щодо перегляду механізму призупинення, який може бути застосований до всіх чинних угод із візової лібералізації. Угоду було досягнуто між Радою ЄС, Європарламентом і Європейською комісією того самого дня.

8 грудня профільний комітет Європейського парламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ (LIBE) схвалив компроміс, досягнутий між Європарламентом та Радою ЄС щодо механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму з третіми країнами.

У ЄС неодноразово заявляли, що запровадження безвізового режиму між ЄС і Україною можливе тільки після затвердження в Євросоюзі механізму його призупинення.

Отже, тепер процес надання безвізового режиму Україні буде прискорено.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте пригрозив не ратифікувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Він пропонує, щоб лідери Європейського Союзу на саміті ЄС заявили про те, що Угода про асоціацію з Україною не містить додаткових зобов'язань з безпеки або фінансуванню з боку Брюсселя на адресу Києва. Підкреслюється, що Нідерланди вимагають від лідерів ЄС визнати, що угода про асоціацію з Україною не буде надавати українцям право "вільно жити і працювати" на території країн - членів Євросоюзу.

Раніше заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що рівень довіри українського МЗС до ЄС падає через ситуацію, яка склалася в питанні безвізового режиму і ратифікації Угоди про асоціацію.

"Це тестує рівень довіри до ЄС... Я говорю зараз не дуже дипломатично", - зазначила вона, додавши, що "це (події навколо ратифікації, - ред.) сприймається як якась зрада, особливо з огляду на те, яку ціну ми заплатили за наші європейські устремління. Жодна країна ЄС не платила такої ціни".

У свою чергу президент Європейської Ради Дональд Туск пообіцяв зробити все можливе для якнайшвидшого надання безвізового режиму Україні.

 


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1329

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]