Головна » 2017 » Березень » 22 » Готується масштабно відзначити Міжнародний день ромів Закарпаття

Готується масштабно відзначити Міжнародний день ромів Закарпаття

Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, члени Координаційної ради з питань захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини: депутати міської Юрій Мандич та Мирослав Горват, Сергій Чічак, Віллі Папп, а також Аладар Папп, представники ромських громадських організацій, обговорили заходи, які пропонується провести у місті.

Як підкреслив Олександр Білак, потрібно організувати все так, щоб максимально врахувати побажання всіх ромських організацій та громад Ужгорода і нікого не обійти увагою.

Наголошувалося, що Закарпатська ОДА підтримує проведення заходу на обласному рівні, на це передбачено фінансування. Проводити святкування в Ужгороді відокремлено – недоцільно, на цьому зійшлися всі учасники зібрання. Краще доповнити план заходів і провести все на високому рівні. Ужгородська міська рада також долучиться до організації.

Міжнародний день ромів відзначається 8 квітня й приурочений, зокрема, проведенню у 1971 році у Лондоні I Всесвітнього конґресу ромів. Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу ромá та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів.


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1348

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]