Головна » 2013 » Вересень » 11 » Імпорт автомобілів до України може бути припинено на півроку

Імпорт автомобілів до України може бути припинено на півроку

З 1 вересня 2013-го припинився імпорт автомобілів в Україну, і це може тривати до півроку. Про це сьогодні заявив голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко, пише Delo.UA.

"Для того щоб поставити автомобіль на облік в ДАІ, необхідна довідка про сплату утилізаційного збору. Але поки що ніхто не може видати цю довідку", – зазначив глава ВААІД.

Назаренко уточнив, що імпортні автомобілі зараз завозять на ліцензовані митні склади, де вони мають право зберігатися, відповідно до Митного кодексу, не більше року.

Як результат, імпорт автомобілів в Україну скоротився в 3-4 рази. "Ви можете самі порахувати, скільки держава недоотримала грошей до бюджету через це", – сказав Назаренко.

Також він розповів, що автоімпортери намагаються знайти вихід з такої ситуації. Вони роблять запит до Міндоходів (у віданні якого митниця), про підтвердження сплати утилізаційного збору. Потім цей документ будуть подавати в ДАІ замість довідки.

"У нас немає іншого виходу. На сьогодні форма довідки про сплату утилізаційного збору не узгоджена. Спочатку Кабмін повинен прийняти відповідну постанову, має пройти тендер, на якому визначать, хто повинен друкувати ці довідки. Це може затягнутися на 3-6 місяців. І весь цей час ринок імпортних автомобілів буде стояти", – резюмував Назаренко.

Хоча раніше повідомлялося про затримки у три місяці. Кабінет міністрів повинен до 1 грудня 2013 року розробити та затвердити довідки про сплату або звільнення від оплати утилізаційного збору.

Як повідомлялося, перед запровадженням утилізаційного збору автопродажі в Україні зросли на 18%.

Нагадаємо, новий закон про утилізаційний збір, який набув чинності 1 вересня, забороняє ДАІ реєструвати чи перереєструвати машини без довідки про сплату цього податку.

Євросоюз неодноразово заявляв, що цей закон не відповідає зобов’язанням України в рамках СОТ. Отже, несумісні з принципами СОТ елементи повинні були усунути до 1 вересня.

ЄС оцінює свої збитки від запровадження Україною спеціальних мит на імпортні автомобілі в 250 млн євро.

За матеріалами: Новини Закарпаття
18.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1829

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]