Головна » 2015 » Грудень » 13 » Яценюк - кабмін вніс проекти Податкового кодексу і держбюджету на 2016 рік у ВР

Яценюк - кабмін вніс проекти Податкового кодексу і держбюджету на 2016 рік у ВР

Уряд вніс проект Податкового кодексу і президент закликає Верховну Раду невідкладно розглянути його. Про це сказав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк з трибуни Верховної Ради під час Години уряду, передає Українська правда.

"Мета податкової реформи – в першу чергу, це суттєве зменшення як ставок податку, так і зменшення, спрощення адміністрування при сплаті цих податків", - сказав він.

"Наша основа – зменшити оподаткування податків на зарплату. Тобто звільнити від складного податкового ярма наших роботодавців і наших працівників. Фактично ми вдвічі зменшуємо ставки оподаткування податками на заробітну платню", - додав Яценюк.

Він уточнив: "Ставки, які пропонуються, – це 20% – 20%, 18% – 18% з 1 січня наступного року. Далі ми пропонуємо ставки зменшити ще по 1%, і з 2018 року (буде) 20% – 20%, 17% – 17%".

"Проект податкової реформи нами узгоджено. Відповідно, до наших домовленостей, які оголосив президент, уряд вчора затвердив податкову реформу. Сьогодні ця податкова реформа направлена до парламенту", - заявив він.

"І президент своїм листом звертається до парламенту (з проханням) розглянути даний законопроект за невідкладною процедурою і включити його до порядку денного", - додав Яценюк.

"Ми дуже просимо, щоб цей законопроект було підтримано, проголосовано, і тіло Податкового кодексу набуло чинності з другого кварталу 2016 року, тому що там маса новацій, до яких платники податків повинні звикнути. І, можливо, нам треба буде протягом трьох місяців ще внести певні корективи. Але нові зменшені ставки оподаткування повинні набути чинності з 1 січня наступного року", - заявив він.

Прем’єр наголосив, що саме на цих ставках збалансовано бюджет.

"Розумієте, у Податковій реформі – я за найбільш радикальні і ліберальні підходи, але реформа, яка пропонувалася перша, – треба зняти 25-мільярдів гривень. З кого їх зняти? З армії, зі вчителів, із пенсіонерів?" - зазначив Яценюк.

"Ми пішли по Податковій реформі, яка дала можливість зберегти соціальні стандарти, фінансування армії, при цьому ми знайшли майже 70 мільярдів – щоб ви розуміли, який значний обсяг падіння від ставки ЄСВ (єдиного соціального внеску – ред.) – щоби наповнити Пенсійний фонд і виконати всі наші соціальні зобов’язання", - сказав він.

"Це збалансована Податкова реформа, яка дає можливість бізнесу розвиватися, а бюджету виконати свої зобов’язання. Тому я дуже прошу, щоб ми разом її ухвалили до кінця року", - наголосив Яценюк.

Кабінет міністрів України вніс до парламенту проект державного бюджету на 2016 рік, повідомив Яценюк, передає УНІАН.

"Сьогодні уряд вносить проект закону про держбюджет на 2016 рік", - сказав очільник уряду.

Разом з тим на сайті Верховної Ради є інформація про реєстрацію проекту бюджету на 2016 рік, але текст документа поки що відсутній.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк заявляв, що проект змін до Податкового кодексу до ВР внесе президент Петро Порошенко як невідкладний.

"Вчора (8 грудня - ред.) ми з президентом досягли такої домовленості: Кабінет міністрів України допрацьовує після вчорашніх домовленостей відповідний Податковий кодекс. Ми вносимо цей Податковий кодекс президентові України, і він, користуючись своїми конституційними повноваженнями, вносить його до парламенту з проханням про розгляд його за невідкладною процедурою як першочерговий", - сказав він.

Яценюк зазначив, що проект змін до Податкового кодексу налічує 700 сторінок.

Нагадаємо, 8 грудня Порошенко закликав до відмови від підвищення податкових ставок у рамках податкової реформи та запропонував поступове їхнє зниження у найближчі три роки. У відповідь Яценюк на засіданні Національної ради реформ висловив впевненість у тому, що, враховуючи позицію президента України, буде розроблено єдиний проект податкової реформи й заявив про готовність уряду до компромісу.

"Уряд готовий до повного компромісу з тією метою, аби мати як ефективну податкову реформу, так і збалансований бюджет", - підкреслив він.


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1567

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]