Головна » 2013 » Травень » 3 » Як боротися з перевтомою

Як боротися з перевтомою

Як боротися з перевтомою? Однозначної і універсальної відповіді на це питання не існує, все залежить від причин, що її викликали – кажуть психологи і невропатологи медичної клініки "Велес”. Але знання причин перевтоми може підказати найкращі способи протистояти їй.

Спочатку поговоримо про фізичні причини та способи боротьби:

1. Нестача сну – переконайтеся в тому, що ви повноцінно відпочиваєте, спати потрібно 6-8 годин на добу.

2. Неправильне харчування – дуже важливо щоденно отримувати всі необхідні організму вітаміни і мінерали. Тому хоча б один прийом їжі в день повинен бути повністю збалансованим і бажано не на бігу.

3. Нестача рідини в організмі – на день ви повинні випивати 1,5-2, а влітку і до 2,5 л води. В ідеалі це має бути збагачена киснем або лужна вода.

4. Психологічна травма – якщо ви пережили травму, вам необхідний додатковий відпочинок, втома в цей період має психологічну небезпеку і може призвести до неврозу.

5. Зловживання алкоголем і кофеїном – обидві ці речовини мають ніби наркотичний ефект. Вони ефективні короткостроково, але потім вам стає ще гірше і знову потрібно пити алкоголь або каву, і порочне коло замкнулося.

6. Нестача фізичних вправ – 30 хвилин на день навіть легкого фізичного навантаження буде достатньо для вашого організму! Легка ранкова зарядка або пробіжка суттєво полегшать стан.

7. Хвороби і ліки – і те, і інше сильно виснажує наш організм. До того ж, ліки "отруюють” його токсинами.

8. Проблеми з вагою – і зайва вага, і її нестача говорять про проблему в організмі, на боротьбу з якою йде багато сил і енергії.

Як же боротися з емоційною перевтомою?

1. Складіть розпорядок дня. Не дозволяйте роботі забирати ваш відпочинок і час на себе, близьких та друзів!

2. Для додаткової релаксації, перед сном можна включати розслаблюючу музику, звуки природи і т.п.

3. Уникайте нудьги! Знайдіть собі заняття до душі, хобі, те, що допомагає сублімувати енергію і "вилити” накопичився негатив.

4. Не бійтеся! Страхи переслідують нас всюди, постарайтеся їх позбавитися! Уникайте негативних, депресивних думок, налаштовуйте себе на позитив.

5. Частіше спілкуйтеся з друзями та родиною, відчуйте емоційний зв’язок з тими, кого любите.

6. Не звалюйте на себе додаткові справи по роботі і не будьте занадто вимогливі до себе: зрештою, робота – це не все життя.

7. Намагайтеся помічати і хвалити себе навіть за маленькі досягнення: схудла на 1 кг, встала на півгодини раніше, пройшлася зупинку пішки і т.п.
За матеріалами: Новини Закарпаття
23.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1730

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]