Головна » 2012 » Вересень » 20 » Хто вони, переможці фестивалю "Яворові гуслі"?

Хто вони, переможці фестивалю "Яворові гуслі"?

15-16 вересня у мальовничому селі Драгово Хустського району пройшов IV відкритий обласний фестиваль-конкурс традиційного мистецтва "Яворові гуслі”.

Понад 30 традиційних і аматорських фольклорних колективів, інструментальних ансамблів, окремих виконавців із Закарпаття, а також областей України (Черкащини, Донеччини, Волині та Вінниччини), в репертуарі яких є зразки автентичного фольклору, змагались у чотирьох номінаціях конкурсу.

Дотримуючись Положення фестивалю-конкурсу, враховуючи високий художній рівень, оригінальність та самобутність виконання учасників компетентне журі у складі – народної артистки України, телеведучої програми „Фольк–мюзік” Оксани Пекун (голова журі); заступника начальника управління культури облдержадміністраці Василя Марюхнича; етномузиколога, викладача Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Є. Задора та Ужгородського факультету Донецької державної музичної академії ім. С.С. Прокоф’єва Віри Мадяр-Новак; автора і керівника проекту „Фольк-мюзік”, музичного продюсер першого національного каналу Валерія Коваленка; завідувача відділом народних інструментів Ужгородського коледжу культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України Павла Пинзеника; провідного методиста Обласного організаційно-методичного центру культури Ганни Дрогальчук визначило переможців:

Номінація „Фольклорні колективи”:
1-ше місце– народний аматорський фольклорний ансамбль „Толока” Ківерцівського районного БК Волинської області;
1-ше місце – народний фольклорний пошуково-дослідницький гурт „Первоцвіт” Златоустівського Центру народної творчості Донецької області;
2-ге місце – народний фольклорний колектив „Терниця” Волинської області
3-є місце – фольклорний ансамбль „Перевесло” Липовецького БК Вінницької області.

Номінація „Інструментальні ансамблі”
1-ше місце – народний самодіяльний оркестр гуцульських народних інструментів Рахівського РБК
2-ге місце– троїсті музики „Зелений барвінок” смт. Міжгір’я
3-є – троїста музика „Свіжа копійка” Будинку культури с. Горінчево Хустського району

Номінація „Солісти-інструменталісти”:
1-ше місце – Михайло Гренджа, скрипаль смт. Міжгір’я
2-ге місце ¬– сопілкар Андрій Медвецький, Ільницька ДШМ Іршавський район.
Дипломами нагороджено сопілкарів Василя Молдавчука з м.Рахів та Василя Баланду с. Нижнє Селище Хустського району.
Номінація „Сольний та ансамблевий спів”:
2-ге місце – народний вокальний ансамбль працівників культури Хустського району
3-тє – Худинець Василь, соліст БК с. Драгово Хустського району.

Спеціальною відзнакою журі за самобутність, сценічну майстерність нагороджено народний фольклорний колектив „Селиська співанка” Будинку культури с. Нижнє Селище Хустського району. Гран - Прі не присуджено.
IV відкритий обласний фестиваль –конкурс відбувся за підтримки управління культури обласної державної адміністрації, Хустської районної державної адміністрації та районної ради, відділу культури і туризму Хустської райдержадміністрації.

За матеріалами: Новини Закарпаття
17.11.2017
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1940

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]