Головна » 2016 » Червень » 19 » Мандруємо світом: Адамкаялар (Туреччина) - дивовижні скельні рельєфи

Мандруємо світом: Адамкаялар (Туреччина) - дивовижні скельні рельєфи

Адамкаялар - історичний об'єкт, розташований в околицях Мерсина і відомий добре збереженими античними рельєфами, висіченими в скелях. Скельні рельєфи Адамкаялара є у багатьох відношеннях унікальним історичним пам'ятником, який буде цікавий кожному туристу, що відвідує південний схід Туреччини. Українцям ця країна доступна без візи, проте потрібен закордонний паспорт для такої поїздки. Якщо ж у вас його немає, тоді радимо звернутися в турагентство "Загранпаспорт", відвідавши сайт zpassport.com.ua.

Рельєфи Адамкаялара включають зображення 17 людських фігур, висічених в дев'яти нішах в майже прямовисній скелі. Скульптури зображують 11 чоловіків, 4 жінок і 2 дітей. Можна розрізнити також зображення римського орла - офіційний символ римського військового панування і влади.

Скельні рельєфи Адамкаялара створювалися протягом тривалого часу, починаючи приблизно з IV століття до н.е. до III століття н.е. Оскільки немає ніяких письмових джерел, що відносяться до цих рельєфів, багато чого в їхній історії залишається неясним. Поруч з деякими з фігур є написи, але їх поганий стан не дає можливості почерпнути з них якусь істотну інформацію.

Проте безперечним є те, що Адамкаялар була частиною римського некрополя і відображає уявлення, характерні для античного заупокійного культу. Так, один з чоловіків зображений лежачим на клин - бенкетному ложе. Це поширений мотив в римському поховальному мистецтві: так прийнято було символічно зображати покійного.

Звичайно, тільки впливові люди з багатих і знатних родин могли дозволити собі увічнити пам'ять про померлих за допомогою створення таких дорогих і ефектних пам'яток, як скельні рельєфи. Таким чином, люди, зображення яких можна бачити в Адамкаяларе, ставилися до політичної і військової еліти, яка керувала цією областю в епоху античності. Багато з скельних фігур зображають озброєних вояків.

Однак замовники рельєфів прагнули зберегти пам'ять про покійних не тільки, якщо можна так сказати, з офіційної, парадної сторони. Низка скульптур зображує померлих в колі сім'ї. В одній зі сцен воїн зображений поруч з дружиною і дочкою. Особливу зворушливість надає цій скульптурній композиції висічена майстром собачка: очевидно, домашня улюблениця була дуже дорога всьому сімейству.

Скульптури, що створювалися в давнину в пам'ять про померлих, немов би говорять нам: нехай покійний і покинув своїх рідних, він ніколи не буде забутий, і навіть сама смерть безсила розірвати ті пута, які з'єднують люблячу сім'ю.


За матеріалами: Новини Закарпаття
17.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1445

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]