Головна » 2018 » Січень » 24 » Ми повинні створити ситуацію, щоб Росія захотіла припинити конфлікт - Курт Волкер

Ми повинні створити ситуацію, щоб Росія захотіла припинити конфлікт - Курт Волкер

Волкер: Росія не досягла своїх цілей в Україні

На думку спецпредставника США Курта Волкера, Росія хотіла не окупувати всю Україну, а дестабілізувати та привести до влади більш дружній до Москви уряд, але досягти цього їй не вдалося.
 
Курт Волкер: Ми повинні створити ситуацію, щоб Росія захотіла припинити конфлікт (24.01.2018)

Росія не змогла досягнути своїх цілей у конфлікті на Сході України. Таку думку висловив спеціальний представник США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю Deutsche Welle, оприлюдненому в середу, 24 січня.

Говорячи про ситуацію на Донбасі, Волкер наголосив, що, "безумовно, це не громадянська війна". За його словами, російськомовні люди живуть у різних регіонах України, і між ними не виникає конфліктів і немає дискримінації. Натомість конфлікт зачепив лише один регіон. "Чому? Тому що він почався з гібридної війни, з дрібномасштабного вторгнення Росії в Україну", - зазначив спецпредставник США.

На його думку, "Росія сподівалася привести до влади більш дружній уряд в Києві, щоб утримати Україну в сфері свого впливу", але це спричинило протилежний ефект. "Я вважаю, що все завершилося трагедією, оскільки дуже багато людей постраждали внаслідок цього конфлікту. Більше десяти тисяч людей загинули і понад мільйон людей стали вимушеними переселенцями, проте Росія своїх цілей в Україні не досягла", - наголосив американський політик.

Волкер вважає, що Росія не має наміру окупувати всю територію України, а переслідує радше політичні цілі - "дестабілізувати Україну, впливати на політику Києва і спробувати вбити клин між Україною і Заходом".

Мінські угоди не "померли"

Відповідаючи на запитання про те, чи, на його думку, Мінські угоди не померли, Волкер зазначив: "Ні, мінські угоди дуже важливі". За його словами, ці угоди є інструментом, згідно з яким "Росія підтверджує свою прихильність до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".

У той же час, за словами Волкера, в Україні вважають, що мінські угоди провалилися, оскільки вони не призвели до завершення конфлікту.

Нагадаємо, у вівторок, 23 січня, Курт Волкер прибув з візитом до України. Він обговорив ситуацію на Донбасі з президентом країни Петром Порошенком, начальником Генштабу ЗСУ Віктором Муженком і міністром із питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадимом Чернишом. У середу, 24 січня, Волкер також обговорив з секретарем Ради національної безпеки та оборони України Олександром Турчиновим законопроект про реінтеграцію Донбасу.


За матеріалами: Новини Закарпаття
17.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1124

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]