Головна » 2015 » Вересень » 18 » Місцеві політико-бізнесові групи не поділили контроль над контрабандою - висновки ТСК щодо Мукачевого

Місцеві політико-бізнесові групи не поділили контроль над контрабандою - висновки ТСК щодо Мукачевого

Основною причиною збройного конфлікту в Мукачевому 11 липня 2015 року стало з'ясування стосунків між представниками основних політико-бізнесових груп в Закарпатській області щодо контролю за контрабандою.

Про це свідчать результати розслідування обставин цього конфлікту відповідною тимчасовою слідчою комісією Верховної Ради, передає "Інтерфакс-Україна".

Звіт комісії представив у п'ятницю 18 вересня на пленарному засіданні парламенту голова ТСК Микола Паламарчук ("Блок Петра Порошенка").

"За наявними у ТСК матеріалами можна дійти висновків, що головною причиною збройного конфлікту, який мав місце 11 липня 2015 року в місті Мукачевому, стало з'ясування відносин між представниками основних політико-бізнесових угруповань Закарпатській області щодо контролю за контрабандними потоками, які проходять через державний кордон України на території цієї області", - йдеться у звіті.

Разом з тим наголошується, що вказаний збройний конфлікт став можливим через те, що в регіоні були передумови для безкарної діяльністі збройних злочинних груп, зокрема з використанням символіки патріотичних організацій.

При цьому комісія зазначає, що на сьогодні досудове розслідування подій у Мукачевому проходить у рамках великої кількості кримінальних проваджень, що "породжує ризик неповноти досудового розслідування, а саме того, що розслідування обмежиться встановленням обставин окремих епізодів збройного конфлікту".

У комісії побоюються, що не буде дана належна правова оцінка злочинній діяльності учасників конфлікту, яка відбувалася раніше.

Разом з тим комісія рекомендувала Верховній Раді невідкладно ухвалити закон про тимчасові слідчі комісії з тим, щоб забезпечувати проведення ефективного розслідування, а також заслухати інформацію генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голів СБУ, Державної фіскальної служби та Державної прикордонної служби щодо результатів розслідування збройного конфлікту Мукачевому.

Нагадаємо, 11 липня внаслідок конфлікту бійців 1-го запасного батальйону "Добровольчого українського корпусу" (ДУК) "Правого сектору" з охороною народного депутата, екс-"регіонала" Михайла Ланя ("Воля народу") в Мукачевому Закарпатської області сталася стрілянина.

Після цього озброєні й добре екіпіровані люди з наклейками "Правого сектору" на автомобілях, прориваючись з міста, застосували автомати, кулемет і гранатомет.

Загинули двоє бійців ДУК "Правого сектору" і один цивільний. 13 осіб були поранені (правоохоронці, цивільні особи та бійці "Правого сектору").

У зону конфлікту був направлений спецназ Нацгвардії. Правоохоронці локалізували збройну групу в районі села Лавки (передмістя Мукачевого). На перемовини з ними прибув лідер руху "Правий сектор" Дмитро Ярош.

За даними МВС під час конфлікту в Мукачевому першими зброю на ураження застосували саме бійці "Правого сектору". А в "Правому секторі" висувають на адресу силовиків аналогічні звинувачення.

14 липня в Службі безпеки України повідомили, що в оточенні правоохоронців у Закарпатській області перебуває більш ніж 10 бійців "Правого сектору". А Генпрокуратурі зазначили, що раніше затримали чотирьох бійців.

18 липня ЗМІ писали, що інші бійці "ПС", втікаючи від переслідування, сховалися на горі Явірник, що за 6 км від кордону зі Словаччиною.

Генеральний прокурор Віктор Шокін створив спільну слідчо-оперативну групу для розслідування подій у Мукачевому, до якої увійшли представники Генпрокуратури, СБУ та МВС. Відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.255 Кримінального кодексу України - створення злочинної організації та ч.3 ст.258 - терористичний акт.

А президент України Петро Порошенко виніс події в Мукачевому на обговорення Воєнного кабінету РНБО, де заявив, що суть конфлікту на Закарпатті - перерозподіл потоків контрабанди.

Після цього було звільнено ряд закарпатських чиновників, включаючи губернатора. Верховна Рада створила тимчасову комісію, а Закарпатську ОДА очолив Геннадій Москаль.

Також президент звільнив усіх керівників районних державних адміністрацій Закарпатської області.

У регіон направили кілька екіпажів Київської патрульної поліції і стартову команду для запуску проекту. Призначено нового керівника міліції.

За даними Державної прикордонної служби, на Закарпатті діє більш ніж 50 злочинних груп контрабандної спрямованості.


За матеріалами: Новини сьогодні
18-09-2015
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1956

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]