Головна » 2015 » Липень » 5 » На Хустщині еко-ферма вабить різноманіттям тварин, краєвидами та карпатським повітрям

На Хустщині еко-ферма вабить різноманіттям тварин, краєвидами та карпатським повітрям

У селі Горінчово, що в Хустському районі, розташована унікальна екоферма, яка нараховує понад 15 видів найменувань диких і свійських тварин та екзотичних птахів.

Господар угідь Василь Шимон розповідає, що створив ферму три роки тому. Тепер вона чарує туристів та відводить душу. Каже, починав із овець.

    "Мій батько був вівчарем. А вдома у дитинстві, пам’ятаю, ми завжди тримали овець, коней, гусей. Тому мій потяг до тваринництва передався мені від тата", - згадує пан Василь.

Потім завів буйволів. До слова, їх доглядати найважче. Кожного року потрібно двічі обробляти їх спеціальним розчином від кліщів, тримати у чистоті та порядку. Адже ці рогаті тварини попри свій грізний і кремезний вигляд насправді дуже чистотні, поважні та витривалі. Спокійно підходять до відвідувачів і дозволяють себе гладити. Господар постійно їх тримає на полі, лише ночувати веде у відведені для них приміщення. Тому буйволи мають і дуже корисне молоко, позаяк щоденно вигулюють на свіжому повітрі і їдять поживну траву.

Згодом угіддя значно розширилось. І зараз господар тримає на своїй фермі оленів, страусів, косуль, коней та зайців, диких кабанів, дикий та свійських качок і курей, фазанів та пав. Для кожного тут є своя територія і свої нічліги.

Олені розгулюють серед молодих насаджень вітамінних дерев. При цьому зовсім не лякаються людей. Найменше оленятко, якого пан Василь кормить із пляшечки, ходить за туристами і наче знайомить із місцевими жителями. Його батьки – карпатські олені – поважно спостерігають за малюком, проте спокійно красуються перед гостями.

Їхні сусіди – дикі кабани. Хоч дикими насправді їх назвати важко, адже власник спокійно підходить до них і чи не з рук годує травою та сіном.

    "Хоч їсти вони люблять майже все, - розповідає Василь Шимон. – Живуть дружною родиною, головна у якій самиця. Вона завжди попереду і перша охоче підбігає до хвіртки знайомитися."

Далі поважно виглядає допитлива самиця страуса. Вона часто гуляє і майже весь день проводить на подвір’ї. Чого не скажеш про її обранця, який зазвичай ховається у своїй скромній оселі і не надто гостинний.

    "Яйця страусів дуже поживні, - каже господар. – До того ж вигідні (посміхається), адже величезні у розмірах. Несуться самиці страусів один раз на два дні. Але яєць вистачає."

А верхи можна покататися на блискучих конях із довгими вичесаними гривами. Навіть діти не бояться осідлати вороного, який катає охочих обережно і поважно.

З-поміж чотирилапих екзотичних тварин є і крилаті - витончені пави, карликові родини курей, різнокольорові фазани, косулі та качки, які товаришують з пухнастими зайчиками і разом гуляють своїми угіддями.

Ферма славна ще і тим, що тут виготовляють власний екологічно чистий сир, вурду та бринзу. Тому відвідувачів тут завжди багато. Особливо до свят. А гостинні господарі завжди раді гостям.


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.03.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1533

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]