Головна » 2012 » Жовтень » 18 » На Закарпатті бракує робітників

На Закарпатті бракує робітників

Про це йшлося сьогодні, 18 жовтня, на засіданні обласної міжвідомчої ради з питань професійної орієнтації населення під керівництвом заступника голови ОДА Михайла Поповича. Участь у засіданні також взяли роботодавці, освітяни, фахівці центру зайнятості області.

Правильно зорієнтувати випускників та учнів загальноосвітніх шкіл у виборі майбутньої спеціальності – мета роботи міжвідомчої ради з питань професійної орієнтації. В області діє кілька регіональних програм, котрі працюють у системі профорієнтації населення, серед них: Програма розвитку освіти Закарпаття, Програма підготовки кваліфікованих робітничих кадрів, Програма зайнятості населення тощо.

Та, незважаючи на ряд розпорядчих документів, сьогодні у краї існує дисбаланс між потребами ринку праці та підготовкою відповідних фахівців. Як розповів директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич, щороку підприємства області пропонують близько 10 тисяч вакансій для фахівців робітничих професій, натомість, тільки тисячу – для працівників із вищою освітою.  У той же час, результати опитування серед випускників шкіл показують повністю протилежну ситуацію – більшість випускників хочуть здобути вищу освіту, тільки близько десяти відсотків - планують освоювати робітничі професії.

«Ми повинні максимально інформувати учнів, батьків, педагогів про ситуацію на ринку праці. Робота із профорієнтацією учнів не має бути формальною – треба проводити зустрічі, консультації, семінари, де б ми могли допомогти молодим людям у виборі професії. Інакше, навіть здобувши вищу освіту, людина залишиться без роботи, оскільки тенденції на ринку праці сьогодні диктують зовсім інші умови», - наголосив Михайло Попович, - повідомили у прес-центрі ОДА.За матеріалами: Новини Закарпаття
18.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1904

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]