Головна » 2013 » Червень » 5 » Науковці вже почали витрачати гроші, виділені на ліквідацію Солотвинського солерудника

Науковці вже почали витрачати гроші, виділені на ліквідацію Солотвинського солерудника

ДП «Солотвинський солерудник» 13 травня уклала угоду з ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості» на роботи, пов’язані з ліквідацією гірничих виробіток на 3,45 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель».

На ліквідацію та екологічну реабілітацію території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» буде витрачено 339 млн грн, очікувана тривалість робіт – сім років. Наприкінці березня 2011 року Кабмін виділив майже 150 млн грн на невідкладні заходи щодо ліквідації наслідків НС та недопущення техногенної катастрофи в смт Солотвино.

Науковці мають розробити техніко-економічні обґрунтування та проект з ліквідації та екологічної реабілітації території впливу гірничих робіт державного підприємства «Солотвинський солерудник» Тячівського району Закарпатської області.

Торги проведено по неконкурентній процедурі закупівлі «в одного учасника», оскільки цей інститут є єдиною організацією в Україні, акредитованою Мінпромполітики України, як галузевий інститут по гірничій хімії та на сьогоднішній день єдиною організацією, яка володіє всією необхідною базою даних за останніх 5 років, необхідною для виконання  роботи. Також «Інститут гірничо-хімічної промисловості» є розробником державної програми екологічної реабілітації території та ліквідації наслідків діяльності ДП «Солотвинський солерудник».

У обґрунтуванні закупівлі також повідомляється, що у результаті активізації карстових явищ та ускладнення гідрологічної обстановки затоплено шахту №9, відбувається некерований процес затоплення шахти №8. Загальний об’єм карстових проваль у межах гірничого відводу шахт №№8 і 9 становить 5,2 млн. куб. метрів.

Загалом ТОВ «Інститут гірничо-хімічної промисловості», засноване Григорієм Гелетієм, Іваном Зозулею та Михайлом Юнко, з 2011 року отримали підряди по «Солотвинському руднику» на 17,57 млн грн.

4 березня 2013 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про закриття державного підприємства «Солотвинський солерудник» аби уникнути екологічної катастрофи.

«Висновки вчених, які вивчали проблему, є безапеляційними: подальша експлуатація соляних ресурсів солерудника та надання послуг алергологічним лікарням у нинішній ситуації є неможливими, тому продовжувати роботу підприємства небезпечно», – повідомила прес-служба Кабміну.

Довідка:

Солотвинський солерудник – унікальне родовище, гірничі виробки якого використовувались для лікування хворих на бронхіальну астму. На 300-метровій глибині у шахтах солерудника щороку лікувалися десятки тисяч хворих. Солерудник по праву вважається найкращим в Європі, за висновками міжнародних консиліумів, оздоровлення тут найефективніше.

Протягом 1998-2007 років експлуатація гірничих виробок на ДП «Солотвинський солерудник» здійснювалася в аварійному режимі, а з 2007 року видобувні роботи фактично зупинено. Різке збільшення припливу підземних вод та активний розвиток техногенного карсту призвели до суттєвого погіршення навколишнього середовища та порушення безпеки промислових і житлових об’єктів смт Солотвино.За матеріалами: Новини Закарпаття
14.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 11080

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]