Головна » 2013 » Серпень » 15 » НБУ пояснив, як закарпатці отримуватимуть перекази з-за кордону

НБУ пояснив, як закарпатці отримуватимуть перекази з-за кордону

З метою визначення чіткого порядку зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України Національним банком України розроблена й затверджена Постанова від 06.06.2013 № 208 «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України». Ця Постанова не змінила діючий порядок отримання фізичними особами коштів за переказами, які надійшли на їх користь із-за кордону, а тільки уточнює дії банку при  зарахуванні коштів.

Нагадуємо, що порядок отримання переказів в іноземній валюті визначений в  «Правилах здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні» ( затверджені Постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2007 рокуN496)  та  Постанові Правління Національного банку України від 14.05.2013 р. N 163 «Про зміну строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і запровадження обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті». 

Згідно з  діючими нормами, виплата переказу (переказів), що надійшов (надійшли) в іноземній валюті з-за кордону на користь фізичної особи, у сумі, що:

-            не  перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, здійснюється у валюті переказу;

-            дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, здійснюється в гривнях і зараховується на поточний рахунок отримувача переказу (переказів).

 

У зв’язку з цим, банки зобов’язані попередньо зараховувати кошти, які надходять із-за меж України за переказами на користь фізичних осіб в іноземній валюті на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку ” і тільки  в разі якщо сума переказу дорівнює або перевищує в еквіваленті 150000 гривень за місяць, банки зобов’язані  без доручення клієнта здійснити обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті  не пізніше, ніж на наступний робочий день після дня зарахування таких надходжень на аналітичний рахунок. Гривневий еквівалент на поточний рахунок отримувача переказу зараховується не пізніше наступного робочого дня з дня здійснення обов’язкового продажу.

Куди ж зараховувати кошти у тих випадках, коли отримувач немає відкритого поточного рахунку в гривнях  в установі банку ?

 Саме на це запитання дає відповідь Постанова № 208 «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України» від 06.06.2013, зокрема:

-          уповноважений банк здійснює зарахування гривневого еквівалента від продажу  на поточний рахунок фізичної особи в гривнях, відкритий в уповноваженому банку, який здійснив продаж іноземної валюти;

-          якщо фізична особа - отримувач переказу має в цьому банку рахунок в іноземній валюті і була ідентифікована банком, то  банк для здійснення зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень в іноземній валюті відкриває такій фізичній особі поточний рахунок у національній валюті. Укладання договору банківського рахунку в гривнях здійснюється під час першого звернення такої особи до банку;

-          якщо фізична особа  не має в цьому банку рахунків і не була ідентифікована банком, то уповноважений банк зараховує гривневий еквівалент від продажу надходжень в іноземній валюті такій фізичній особі на окремий аналітичний рахунок балансового рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку" до часу звернення фізичної особи до банку для відкриття поточного рахунку в гривнях, – повідомили у прес-службі Управління НБУ у Закарпатській області.


За матеріалами: Новини Закарпаття
14.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1702

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]