Головна » 2019 » Лютий » 28 » Отримала грант Євросоюзу обсерваторія на горі Піп Іван

Отримала грант Євросоюзу обсерваторія на горі Піп Іван

Обсерваторія на горі Піп Іван отримала грант Євросоюзу

22 лютого у м. Яремче відбулося підписання Грантової угоди між Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника та Міністерством інвестицій і розвитку Республіки Польщі щодо проекту «Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру» в рамках програми ЄС транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна (PL-BU-UA) 2014-2020. Сума гранту становить 1 млн 53 тис євро.

Подія відбулася у рамках українсько-польської наради експертів щодо відновлення астрономічно-метеорологічної обсерваторії на горі Піп Іван (Чорногірський хребет, Карпати) та створення на її основі Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» Прикарпатського університету та Варшавського університету (Республіка Польща). У ній взяли участь представники університетів, органів державної влади, місцевого самоврядування та проектних установ обох країн.

Концепція запропонована Прикарпатським національним університетом полягає у створенні так званого трансформера, який об’єднає сучасний науково-дослідний центр з базою підготовки фахівців для проведення пошуково-рятувальних операцій. Реалізація проекту грунтується на попередніх угодах міх Прикарпатським національним університетом та Управлінням ДСНС України в Івано-Франківській області, на основі яких з вересня 2017 року в приміщенні Міжнародного наукового центру «Обсерваторія» на постійній основі функціонує цілодобово Явірницьке пошуково-рятувальне відділення ДСНС.

В рамках реалізації проекту, зокрема, передбачено встановлення сучасного метеорологічного обладнання; придбання необхідної рятувальної техніки та сучасного спорядження для українського і польського рятувальних загонів з метою виконання пошуково-рятувальних операцій у надскладних умовах високогір’я; проведення спільних тренінгів та навчань. Частину коштів буде спрямовано на ремонт та облаштування приміщень у рамках завдань проекту.

«Цей грант досить складний з точки зору виконання. Зокрема, близько 50 відсотків грантових коштів буде спрямовано на ремонт, відновлення та адаптацію приміщень обсерваторії для потреб рятувальних служб і наукового центру. Проект розраховано на два роки, але фактично у нас є лише півроку на реалізацію запланованого, адже реально в умовах високогір’я вести будівельні роботи можна не більше трьох місяців на рік. Тому основну увагу приділено тому, щоб встановити сучасне метеорологічне обладнання – це складова частина цього проекту і його визначальний блок», — пояснив ректор Прикарпатського університету Ігор Цепенда.

Рафал Балінській, представник Міністерства розвитку і інвестицій Республіки Польща: «Рішення про надання грантової допомоги саме цьому проекту було прийнято нами у грудні, а вже сьогодні підписано цей проект, тож ми робимо все, що від нас залежить, аби задум було якнайшвидше реалізовано. Ми дуже раді, що його реалізація підвищить безпеку у Карпатах».

Своєю чергою начальник Управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький заявив про актуальність задуму, адже як показує дворічна практика роботи рятувального посту на горі Піп Іван, все, що заплановано тільки підвищить безпеку у горах та допоможе рятувальникам ще більш оперативно надавати допомогу, - повідомляє  Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.


За матеріалами: Новини Закарпаття
21.03.2019
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 140

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]