Головна » 2013 » Серпень » 5 » Питання законності використання водних об’єктів області залишається актуальним

Питання законності використання водних об’єктів області залишається актуальним

Сьогодні, 5 серпня, у прокуратурі Закарпатської області на міжвідомчій нараді говорили про стан додержання вимог законодавства у сфері використання та охорони водних ресурсів органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і контролю.

На нараді зокрема йшлося про те, що питання раціонального використання і охорони вод, відтворення водних ресурсів, здійснення дієвого державного управління і контролю у цій галузі залишаються актуальними та потребують додаткових узгоджених заходів. Адже все ще виявляються факти незаконного водокористування за відсутності дієвого державного управління та контролю у цій галузі.

Проблемним для нашого регіону залишається питання забруднення водних ресурсів внаслідок неефективної роботи очисних споруд об’єктів комунального господарства та промислових підприємств, самовільного водокористування тощо.

Протягом 2012 року у поверхневі водойми області скинуто  понад 32 млн. м3зворотних вод, з яких 2,5 млн. м3 –забруднених. Незважаючи на зменшення скиду забруднених стічних вод, в загальному об’ємі частка забруднених стічних вод скиду все ще залишається високою – близько 10 %.

Із 21 існуючих каналізаційних очисних споруд комунальних підприємств, лише 3 забезпечують нормативну очистку стічних вод населених пунктів. Реконструкції або капітального ремонту потребують усі каналізаційні очисні споруди області, а у м. Тячів, смт. Дубове, Буштино, Тересва, Кобилецька Поляна, Ясіня та Вишково відбудова очисних споруд, які зруйновано паводками 1998 та 2001 років, не ведеться десятками років.

Специфіка географічного розташування Закарпатської області сприяє розвитку водному багатству, внаслідок цього регіон є один із найзабезпечених водними ресурсами в Україні. На території області широко розгалужена система потічків та рік, розміщені основні поклади підземних мінеральних вод держави.

«Проте, потребує покращення стан прибережних захисних смуг водних об’єктів, особливо в передгірській та низинній місцевості, де береги потічків і річок засмічені різного виду відходами (деревиною, побутовим сміттям, пластмасою, тарою та ін.), що створює загрозливу екологічну і паводкову ситуацію та проблеми на кордоні з іншими країнами» – наголошував заступник прокурора Закарпатської області Віталій Роман, - повідомляє прес-служба прокуратури закарпатської області

За матеріалами: Новини Закарпаття
21.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1638

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]