Головна » 2017 » Лютий » 7 » Представники бізнесу у Чехії вимагають від уряду спростити працевлаштування українців

Представники бізнесу у Чехії вимагають від уряду спростити працевлаштування українців

Роботодавці Чехії звернулися до уряду з проханням дозволити тимчасовий набір українських претендентів на роботу через брак робітників у країні.

Про це із посиланням на видання Novinky повідомляє «Європейська правда».

Представники бізнесу заявляють, що урядовий проект про легальний прийом на роботу українців на практиці не працює. У минулому році квоти були вичерпані до червня, а оформлення робочої карти для одного заявника займає до шести місяців.

За даними чеського Союзу підприємців, компанії пропонують 140 тисяч вільних позицій для працівників. В рамках нинішнього так званого «режиму Україна» щорічно встановлюється квота на 3800 працівників.

«Ми закликаємо уряд республіки в терміновому порядку прийняти пропозицію щодо збільшення кадрового потенціалу Міністерств закордонних справ і внутрішніх справ для прискорення обробки більшої кількості запитів про трудові карти, і допомогти компаніям забезпечити відсутні кадрові ресурси для забезпечення виробництва і послуг», – йдеться в заяві.

У той же час профспілки вважають, що представники бізнесу просто хочуть зекономити, отримавши дешеву робочу силу.

«Часто при пошуку професійних робітничих професій стикаєшся з заробітною платою близько 12 тисяч крон ($475). За ці гроші чеський громадянин насилу зможе прожити, і абсолютно ясно, що навряд чи він погодитися на такі умови. Якщо через місяць місце не зайняте, то компанія може найняти іноземного працівника», – заявив голова Чесько-моравської конфедерації профспілок.


За матеріалами: Новини Закарпаття
21.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1444

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]