Головна » 2015 » Вересень » 13 » Пройшов вечір ромської творчості у Хусті

Пройшов вечір ромської творчості у Хусті

У суботу, 12 вересня, в Хусті відбувся вечір ромської творчості «Свобода». Перед присутніми на неординарному заході виступили музичні колективи з Ужгорода, Мукачева та Хуста.

Свято проходило у одній із церков міста над Тисою під такою ж важливою для волелюбного народу назвою «Свобода».

Гурти з трьох закарпатських міст дарували учасникам дійства незабутню теплу атмосферу, відчуття драйву та справжньої насолоди. Співали роми на багатьох мовах – як рідною, так і українською, російською, угорською, чеською та словацькою, що стало, між іншим, красномовним підтвердженням того, що в нашій області можуть мирно співіснувати різні національні меншини.

- Було дуже цікаво, весело. Отримала масу позитивних вражень, у залі лунали чудові пісні. Гучними оплесками кожен з глядачів намагався підтримати виступаючих, – зазначила для редакції новин «Карпатського об’єктива» присутня на музичному дійстві Каріна Макша.

- Самобутню культуру народу, який живе пліч-о-пліч із нами, потрібно демонструвати широкому загалу і, гадаю, перший такий концерт не стане останнім, адже роми – справді дуже музична, надзвичайно талановита нація, яка має що показати іншим, їхні співучі голоси і вміння грати на різних інструментах просто зачаровують,- підкреслив один з організаторів концерту, старший пастор Віталій Маринець.

- Роми вміють не тільки красти, як про них дехто думає, але й молитися, співати, працювати, співчувати іншим. Вважаю, що якщо частіше проводити подібні культурно-просвітницькі заходи, у суспільства стане менше негативних стереотипів про нащадків одного з індійських племен,- підкреслив хустський музикант Борис Олос.

Слід зазначити, що в Україні за неофіційними підрахунками проживає від 200 до 400 тисяч представників ромської народності, при чому найбільша кількість ромів мешкає саме в Закарпатті.


За матеріалами: Новини Закарпаття
22.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1503

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]