Головна » 2017 » Лютий » 13 » Рівень води в річці Тиса на Закарпатті продовжує підвищуватися

Рівень води в річці Тиса на Закарпатті продовжує підвищуватися

Рівень води в річці Тиса біля м. Чоп на українсько-угорському кордоні продовжує збільшуватися. Станом на ранок четверга висота паводкової хвилі досягла 9,5 метра. До рівня руйнівного паводка 2001 року не вистачає 47 сантиметрів.

Про це пише сайт ЗА КАРПАТАМИ з посиланням на IA ZIK.

«Причина збільшення рівня води в тому, що на території сусідньої Угорщини, починаючи від м. Загонь аж до м. Токай, на Тисі утворився льодовий затор, довжиною понад 20 кілометрів, – повідомляє голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

– А після Токая Тиса все ще вкрита суцільною кригою. Затор підпирає воду й суттєво зменшує пропускну спроможність річки, тому рівень води в Тисі біля Чопа продовжує збільшуватися. Зараз висота хвилі – одна з найбільших за останні 15 років.

Загрози підтоплення Закарпаття поки немає, дамби в Чопі надійні й сягають 12 метрів висоти. Однак, в Угорщині у випадку нових опадів і формування ще однієї паводкової хвилі можливий вихід води з русла й підтоплення населених пунктів. Зараз угорські водники намагаються звільнити русло Тиси з допомогою криголамів».

У р. Латориця біля Чопа поводкова хвиля вже почала повільно йти на спад. Закарпатські водники продовжують відкачувати насосними станціями воду із сільськогосподарських угідь в Ужгородському, Берегівському та Виноградівському районах, – йдеться у повідомленні прес-служби Закарпатської ОДА.


За матеріалами: Новини Закарпаття
16.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1452

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]