Головна » 2013 » Листопад » 17 » Сьогодні - 225-річчя актора Михайла Щепкіна, якому Шевченко подарував портрет і присвятив поему

Сьогодні - 225-річчя актора Михайла Щепкіна, якому Шевченко подарував портрет і присвятив поему

Великий актор приятелював з великим поетом

Михайло Семенович Щепкін (17листопада 1788, Красне Курської губернії — 23 серпня 1863, Ялта) - визначний актор української та російської сцени.

Сценічну діяльність почав у трупі Івана Штейна та О. Калиновського; у 1813—21 pp. - актор полтавського театру, керованого І. Котляревським, який вкупі з іншими допоміг викупити Щепкіна з кріпацтва.

Після короткочасного перебування в трупі І. Штейна дебютував 1822 в московському театрі (від 1824 Малий Театр), де й залишився до кінця свого життя, зазнавши особливої слави в драмах Грибоєдова та Гоголя.

В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах Івана Котляревського "Наталка-Полтавка" та "Москаль-Чарівник", що лишилися кращими в його репертуарі. Щепкін був приятелем Тараса Шевченка і на його честь ставив "Москаля-Чарівника" в Нижньому Новгороді 1857. Шевченко подарував йому свій автопортрет і присвятив поему "Неофіти".


За матеріалами: Новини Закарпаття
10.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1954

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]