Головна » 2015 » Травень » 31 » Сорочки-обереги в Ужгороді вчилися вишивати

Сорочки-обереги в Ужгороді вчилися вишивати

До Міжнародного дня захисту дітей, у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту, провели майстер-клас із створення сорочок-оберегів “Сорочку мати вишила мені”.

Усі бажаючі мали можливість навчитися кроїти та дібрати правильний орнамент, аби власноруч виготовити вишиванку для малечі. Адже здавна вважається: немає кращого оберегу, ніж вишита мамою сорочка.

“Оскільки цими днями ми святкуємо День захисту дітей, ми вирішили провести такий майстер-клас, – розповідає завідуюча відділу науково-освітньої роботи Закарпатського музеї народної архітектури та побуту Тетяна Сологуб-Коцан.

– Адже чим мати може захистити свою дитину? Найперше – це любов’ю, яку з давніх-давен матері зашивали в біле полотно. Кожним порухом голки, дитяча сорочина уся пронизана турботою, ласкою, теплом…

А якщо вона ще вишита традиційними техніками та орнаментами, у яких закодовано та сконденсовано вікову любов до дітей, що плекав наш народ то й поготів!”

Вишивати дитячі сорочки зі змістом учасників майстер-класу вчила майстриня народної творчості Тетяна Когутич. А натхнення усі черпали із виставки автентичних дитячих сорочок, які були представлені спеціально на майстер-класі із фондів музею.

“Сьогодні ми вирішили показати традиційний крій дитячих сорочок, – розповідає Тетяна Когутич. – Потрібно розуміти, що до підбору орнаменту вишивки теж потрібно ставитися уважно. Бо це є не тільки оздоблення, а певний смисловий посил.

На дитячих сорочках не можна вишивати “дорослу” символіку. Бо дітям цього не потрібно. Для них є інші символи. До прикладу восьмикутна зірка, яка є символом Творця, Божественного начала.

Хлопчикам на сорочках вишивають манишку, а дівчатам – рукави. Бо здавна вважається, що у чоловіків енергетичний центр на грудях, а у жінок в руках. До слова, першу сорочку для дитини шиють із крижми. Це є перший і найкращий оберіг для дитинки”.

Учасники заходу залишились дуже задоволеними і вже готуються до наступних майстер-класів, які вже незабаром проведуть в музеї.

Христина БІКЛЯН


За матеріалами: Новини Закарпаття
19.01.2019
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1578

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]