Головна » 2015 » Серпень » 14 » Суд у Росії відхилив скаргу на указ про засекречування втрат військових

Суд у Росії відхилив скаргу на указ про засекречування втрат військових

Верховний суд Росії у четвер, 13 серпня, відхилив скаргу ініціативної групи у складі юристів, журналістів і громадських активістів на указ російського президента Володимира Путіна про засекречування втрат Міністерства оборони країни у мирний час.

Суд визнав, що президентський указ не суперечить закону, повідомляє «Радіо Свобода».

Адвокат Іван Павлов, який був серед ініціаторів скарги, повідомив, що рішення буде оскаржене.

«Ми цю відмову очікували, тому руки ніхто опускати не буде. Навпаки, рішення Верховного суду дає нам підставу звернутись до Конституційного суду», – написав Павлов у четвер на своїй сторінці у Facebook.

Зміни до переліку відомостей, віднесених до державної таємниці, Путін вніс 28 травня. На думку заявників, зміни не відповідають федеральному закону «Про державну таємницю» та порушують, у тому числі, право ЗМІ та громадян на вільний пошук, отримання і поширення інформації. Мета указу, як вважають заявники, приховати втрати російської армії на сході України.

Закон не наділяє президента повноваженнями щодо розширення переліку відомостей, що становлять держтаємницю, вважають автори скарги. У свою чергу представник президента у суді говорила, що якраз федеральний закон «Про держтаємницю» наділяє голову держави повноваженнями затверджувати перелік секретних відомостей за поданням голови уряду. На засіданні були представлені копії звернення прем’єр-міністра Дмитра Медведєва від 12 травня на ім’я президента Росії.

У Кремлі наголошують, що підписання указу про засекречування втрат військових ніяк не пов’язано з подіями на сході України.

Скаргу до Верховного суду подали на початку червня.

 


За матеріалами: Новини Закарпаття
17.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1495

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]