Головна » 2016 » Квітень » 2 » Томенко і Фірсов оскаржать у ВАСУ рішення про позбавлення їх мандатів

Томенко і Фірсов оскаржать у ВАСУ рішення про позбавлення їх мандатів

Микола Томенко оскаржив рішення "Блоку Петра Порошенка-Солідарність" про позбавлення його депутатських повноважень.

Як повідомили в прес-службі Томенка, відповідний позов поданий до Вищого адміністративного суду України, передає УНІАН.

Зокрема, в позовній заяві йдеться про визнання неправомірним та скасування рішення ХІІ позачергового з'їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" № 8-ПД від 25 березня 2016 року "Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Миколи Томенка".

Томенко, як позивач, звертає увагу на те, що відповідно до ч. 5 ст. 81 Конституції України "в разі невходження народного депутата України, обраного від політичної партії (виборчого блоку політичних партій), до складу депутатської фракції цієї політичної партії (виборчого блоку політичних партій) або виходу народного депутата України із складу такої фракції його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної політичної партії (виборчого блоку політичних партій) з дня прийняття такого рішення".

Таким чином, йдеться далі в повідомленні прес-служби, "цією нормою Основного Закону встановлюється обов'язкова передумова дострокового припинення повноважень народного депутата у зв'язку з його виходом з фракції - наявність закону. За відсутності відповідного закону рішення з'їзду партії є недостатньою підставою для дострокового припинення повноважень народного депутата".

Томенко також наводить висновок Венеціанської комісії, в якому йдеться про те, що "обов'язковість членства народного депутата в парламентській фракції або блоці порушує незалежність депутата і може вважатися неконституційним, беручи до уваги те, що члени парламенту повинні представляти весь народ, а не партії, до яких належать" (12-13).12.2003). Так само Венеціанська комісія у своєму висновку від (10-11).06.2005 зазначає, що норма щодо імперативного мандата"... надає політичним партіям право анулювати результати виборів. Це також може привести до ослаблення Верховної Ради через перешкоджання реалізації вільного і незалежного мандата народних депутатів, які можуть виявитися в ситуації, коли не зможуть дотримуватися власних переконань і одночасно бути членами парламенту".

До того ж, зазначає Томенко, висновки Венеціанської комісії неодноразово були включені до резолюції ПАРЄ щодо України, а їх втілення в життя є обов'язком України як члена Ради Європи, зазначає позивач. А тому, на його переконання, рішення позачергового з'їзду БПП щодо позбавлення його депутатського мандата не відповідає ч.5 ст. 81 Конституції України, а, отже, підлягає скасуванню.

"Ми розуміємо, що в даному випадку мова йде про тривалий судовий процес, який закінчиться рішенням Європейського суду з прав людини", - підкреслив Томенко і додав, що "ганебний прецедент, коли політика домінує над правом повинен бути виправлений, щоб всі розуміли, що народний депутат повинен відстоювати свої передвиборні обіцянки, а не служити "вождям".

Фірсов також подасть позов до ВАСУ

Позбавлений депутатських повноважень Єгор Фірсов також має намір подати до Вищого адміністративного суду України позов щодо позбавлення його депутатського мандата.

Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"У понеділок, 04.04, подаю позов у ​​ВАСУ. Буду оскаржувати рішення з'їзду БПП, рішення ЦВК і постанову Гройсмана. Всі три рішення суперечать закону і здоровому глузду, ми готові це довести", - написав Фірсов.

Нагадаємо, Томенко подав заяву про вихід з фракції БПП 26 грудня минулого року, після голосування за Держбюджет-2016.

Фірсов заявив про свій вихід зі складу фракції 8 лютого. За його словами, таке рішення в першу чергу було викликано ситуацією навколо заступника глави фракції Ігоря Кононенка: "Залишатися у фракції разом з паном Кононенком я більше не можу, тому що не згоден покривати його корупційну діяльність і не хочу, щоб мене асоціювали з нею".

25 березня з'їзд партії БПП ухвалив рішення про дострокове припинення повноважень Томенка і Фірсова у зв'язку з виходом зі складу парламентської фракції БПП.

26 березня в ЦВК надійшли рішення ХІІ позачергового з'їзду партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" від 25 березня і виписки з протоколу зазначеного з'їзду про дострокове припинення повноважень народних депутатів України Томенка і Фірсова, обраних на позачергових виборах народних депутатів 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від цієї партії, у зв'язку з виходом зазначених депутатів зі складу фракції БПП.

28 березня ЦВК визнала обраними та зареєструвала народними депутатами від "Блоку Петра Порошенка" Олександра Бригинця і Дмитра Білоцерківця замість Томенка і Фірсова.

Стаття 81 Конституції передбачає, зокрема, що в разі невходження народного депутата, обраного від партії (виборчого блоку партій), до складу депутатської фракції цієї партії (виборчого блоку партій) або виходу народного депутата зі складу такої фракції, його повноваження припиняються достроково на підставі закону за рішенням вищого керівного органу відповідної партії (виборчого блоку партій) з дня прийняття такого рішення.

У той же час в Україні немає закону, що передбачає процедуру припинення депутатських повноважень, зокрема, за вихід з фракції, яка була сформована відповідною політичною партією.


За матеріалами: Новини Закарпаття
21.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1353

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]