Головна » 2012 » Серпень » 30 » У Мукачеві створили єдину в Україні Громадську раду з дотримання прав людини

У Мукачеві створили єдину в Україні Громадську раду з дотримання прав людини

29 серпня 2012 року відбулись установчі збори, на яких був сформований склад Громадської ради з дотримання прав людини при міськвиконкому. До неї увійшли представники громадських, благодійних організацій та недержавних засобів масової інформації.
«Проблема дотримання прав та свобод громадян в Україні є вельми актуальною. Створення та робота Громадської Ради з дотримання прав людини є дуже важливим виявом демократизації. Адже, з одного боку готовність Мукачівського виконавчого комітету до сприйняття та дотримання принципів захисту прав людини робить нашу роботу ще більше прозорою та відкритою. З іншого боку, це також є виявом розуміння того, що проблеми у сфері забезпечення і дотримання прав людини в нашому місті існують», – зазначив на зборах заступник міського голови Мукачева Михайло Лабош.
 
На сьогоднішній день, новостворена рада є єдиною в Україні подібною Громадською радою з дотримання прав людини, яка працює при виконавчому комітеті.
 
Головою Громадської ради був обраний президент Благодійного фонду «Розвиток» Олег Григор'єв.
 
«Громадська рада з дотримання прав людини – це інструмент формування та підвищення правової культури населення Мукачева. Адже права людини — це основоположні права, не знаючи їх, людина не може повноцінно розвиватися і реалізувати всі свої можливості в захисті власної волі», – зазначив Олег Григор’єв. 
 
Громадська рада з дотримання прав людини при Мукачівському виконавчому комітеті є постійно діючим колегіально виборним консультативно-дорадчим органом, який надає консультативно-методичну допомогу керівництву міського виконавчого комітету в реалізації завдань щодо дотримання прав людини, здійснює громадський контроль за дотриманням прав людини та діяльністю органів.
 
Основні завдання Громадської ради з дотримання прав людини:
 
— Налагодження системного діалогу та ефективної взаємодії між представниками міськвиконкому та громадськісті;
— Створення умов для реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні державними справами;
— Сприяння впровадженню та дотриманню принципу верховенства права та забезпечення дотримання прав людини;
— Подання міськвиконкому обов’язкових для розгляду пропозицій щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації державної політики в галузі прав людини, удосконалення роботи виконкому;
— Збирання, узагальнення та надання Мукачівському виконавчому комітету інформації щодо пропозицій громадських організацій стосовно вирішення питань з дотримання прав людини, які мають суспільне значення;
— Організація публічних заходів (семінарів, конференцій, форумів, круглих столів) для обговорення актуальних питань щодо захисту прав людини та розвитку правової освіти населення;
— Інформування громадян міста Мукачева про їх права і наявні можливості правового захисту, а також допомога у сприянні в доступі до цих засобів;
— Участь у налагодженні взаємодії представників міськвиконкому з інститутами громадянського суспільства, органами судової влади, місцевого самоврядування та засобами масової інформації.
 
Є великі сподівання на те, що новостворена громадська рада стане надійним захисником та помічником кожного мешканця міста над Латорицею.
 


За матеріалами: Новини Закарпаття
23.01.2019
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 11070

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]