Головна » 2015 » Жовтень » 11 » Учасників фестивалю "Червена ружа" Геннадій Москаль привітав на русинській мові

Учасників фестивалю "Червена ружа" Геннадій Москаль привітав на русинській мові

В Мукачеві, в Закарпатському обласному театрі драми та комедії відбувся 17-й фестиваль русинської культури «Червена ружа», який відвідали не тільки гості з усієї області, але й представники національно-культурних товариств Угорщини, Словаччини, Румунії та Польщі.

Як підкреслив у вітальному слові голова Народної ради русинів Євген Жупан, закарпатські русини, котрі віками мирно живуть із представниками всіх національностей області, виступають за цілісну Україну, її непорушні кордони та курс на європейську інтеграцію. І відстоюють свою самобутність виключно законним, передбаченим Конституцією шляхом.

Присутній на фестивалі керівник області Геннадій Москаль виступив місцевою, русинською говіркою, зазначивши, зокрема:

Дужеʼм радый поздоровити вшиткых русинув, тко свойов творчистьов умножує культуру Закарпатя. 17-й раз пудряд проводиться «Червена ружа», сесе майліпшый доказ, ош прадідувська культура в нас ся сокотить!» У кінці промови Г.Москаль побажав присутнім: «Най вам ниська файно загравуть гудакы, а потому мож си упити й погарчик челленого вина. Маймеся файно! Гий!

До речі, за 17 років, упродовж яких на Закарпатті проводиться «Червена ружа», голова облдержадміністрації вперше взяв участь у відкритті фестивалю і виступив з вітальною промовою, - повідомляють у прес-службі глави області.

 


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1426

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]