Головна » 2014 » Червень » 28 » Українські аграрії готові постачати до ЄС продукцію птахівництва та еко-солому

Українські аграрії готові постачати до ЄС продукцію птахівництва та еко-солому

Ключовими продуктами українського експорту, які можуть бути поставлені на ринок Європейського Союзу вже найближчим часом у рамках формування Зони вільної торгівлі з ЄС, стануть м'ясо птиці, яйця, зерно, комбікорми і солом'яні брикети в якості альтернативного палива. Про це 27 червня 2014 року заявив міністр аграрної політики і продовольства України Ігор Швайка, повідомляє УНІАН.

"Скоро буде (на європейському ринку – ред.) - птиця, яйця, солома для опалення, м'ясо великої рогатої худоби, зерно, комбікорми. Інша продукція проходить сертифікацію", - уточнив Швайка.

Говорячи про можливу структуру експорту до ЄС, міністр наголосив, що по суті вона вже сформована, оскільки у квітні Євросоюз в односторонньому порядку відкрив свої кордони. "У нас є квоти. Частина з квот, які нам дав ЄС в односторонньому порядку, буде заповнена, частина не буде заповнена. По окремих позиціях немає узгоджених сертифікатів, і сьогодні вони пробивають собі дорогу", - зазначив міністр, наголосивши, що окремі агропідприємства пробували виходити на ринок ЄС ще з 2005 року.

"Хтось - наприклад, птахівники - почали цю роботу у 2005-2006 році та пройшли цей шлях, щоб вийти на європейський ринок", - сказав міністр.

За оцінками асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) у поточному році зростання виручки від експорту до країн Європейського Союзу українських сільськогосподарських товарів становитиме 8,3-14,3% порівняно з 2013 роком. В абсолютних цифрах прогнозний дохід становитиме 4,8-5,1 мільярдів доларів.

Крім того, за даними УКАБ, у результаті підписання економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС українські експортери зможуть заощадити на сплаті мит до 140 мільйонів євро.

27 червня Україна і Європейський Союз підписали економічну частину Угоди про асоціацію, яка передбачає створення Зони вільної торгівлі.

Угоду про асоціацію між Європейським Союзом і Україною мають ратифікувати всі 28 країн-членів ЄС і Київ.

Проте раніше ЄС схвалив тимчасове застосування певних частин Угоди, які почнуть діяти ще до того, як всі країни-члени ЄС ратифікують документ. До таких частин належать положення про Зону вільної торгівлі, дія яких розпочнеться, за очікуванням сторін, з осені 2014 року після ратифікації документа українським парламентом.

Як відомо, політичну частину угоди про асоціацію Україна-ЄС підписано 21 березня поточного року.
 


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1590

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]