Головна » 2017 » Квітень » 17 » В кафедральному соборі Мукачева - Світле Христове Воскресіння

В кафедральному соборі Мукачева - Світле Христове Воскресіння

По завершенні святкового богослужіння архієрей з духовенством звершили чин освячення пасок.

В ніч з 15 квітня на 16 квітня, у свято Світлого Христового Воскресіння, Пасху, Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський очолив пасхальну утреню та урочисту Божественну літургію в кафедральному соборі на честь Почаївської ікони Божої Матері в Мукачеві.

По завершенні уставної Полуношниці свята Плащаниця із зображенням погребенного Христа Життєдавця була перенесена з храму на святий Престол, після чого розпочався пасхальний хресний хід довкола собору.

Після возгласу архієрея духовенство разом з вірниками заспівали торжественний тропарь Воскресінню Христовому.

З великим торжеством та духовним піднесенням звершилися Пасхальна заутреня, після якої розпочалася святкова літургія, в якій хор кафедрального собору вторив вічно живі піснеспіви Святої Пасхи.

Після заамвонної молитви на літургії владика звершив освячення артоса.

Артос – (грец. «хліб») це велика просфора з зображенням на ній Хреста або Воскресіння Христового. В день Пасхи вона покладається на спеціальний стіл – аналой – та знаходиться у храмі протягом всієї Світлої седмиці. У п’ятницю ввечері артос роздрібнюється та роздається віруючим наступного дня після Літургії.

По завершенні святкового богослужіння архієрей з духовенством звершили чин освячення пасок.

Тисячі людей заповнили храм, соборну площу та на сотні метрів від кафедрального собору очікували освячення пасхальних кошиків.

Понад годину архієрей та духовенство, вітаючи своїх вірників з Великоднем, окропляли святою водою паски та присутніх.

Після освячення пасок владика Феодор, ще раз і ще раз привітав свою багатотисячну паству та всіх жителів столиці над Латорицею зі святом Воскресіння Христового.

У своєму вітальному слові архіпастир привітав духовенство, представників влади, усіх присутніх та всіх краян із днем світлого Христового Воскресіння.

Милістю Божою в кафедральний собор міста Мукачево був привезений благодатний вогонь зі святого Єрусалима, яким владика благословив усіх вірників.


За матеріалами: Новини Закарпаття
21.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1309

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]