Головна » 2017 » Вересень » 30 » В Ужгороді українські художники представили виставку пленерних робіт

В Ужгороді українські художники представили виставку пленерних робіт

"Ужанські мотиви. Смарагдові барви Стужиці" – саме так називається виставка творів живопису, що відкрилася в холі-атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації.

На вернісажі представлені майже три десятки картин десятьох художників України, серед яких Олена Кондратюк, Василь Красьоха, Володимир Сандюк, Віктор Стогнут, Орест Косар, Олександр Криушин, Антон Ковач, Василь Дуб, Олександр Шандор, Сергій Завадяк.

Експоновані полотна – результат тижневого пленеру у мальовничому Великоберезнянському районі Закарпатської області, до якого організатори довго та плідно готувалися. Традиція проводити художні виїзди на природу саме в цьому регіоні триває з 50-их років минулого століття. Ставне, Стужиця – ці села пам’ятають постать А. Ерделі та Т. Яблонської. Під час виставки митці відзначали, в горах збереглася особлива аура, там справді потужне джерело натхнення і духовного збагачення.

Під час відкриття виставки доцент Закарпатської академії мистецтв, заслужений художник України, один із організаторів пленеру Антон Ковач зауважив: «Сам по собі пленер – явище буденне, звичне, але тут зібраний інтелектуальний і мистецький потенціал нації в обличчі провідних художників із Харкова, Львова, Івано-Франківська, Києва та Закарпаття. Вони мають що сказати світу і людству, бо багато з присутніх на пленері митців – окраса не тільки українського образотворчого процесу, а й світового мистецтва в цілому».

Своє щире захоплення подією висловив присутній на виставці Василь Густі – голова Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України: «Мені було дуже приємно засвідчити той факт, що таких різних за віком і думками художників, вихованців різних шкіл живопису об’єднала наша природа, наша срібна земля. І це дає наснагу розвивати такі заходи, підтримувати і вдосконалювати їх, бо для повноцінного життя потрібна творчість у всіх її проявах».

«Ужанські мотиви. Смарагдові барви Стужиці» – унікальна подія, адже вперше, пленер закінчиться виставкою-конкурсом. Поважне журі в складі Ю. Діка, А. Ковача, І. Небесника (молодшого), В. Брензовича (старшого), С. Козодаєва та О. Коваля оберуть найкращу роботу, автор якої отримає особливу нагороду – срібний пензель.


За матеріалами: Новини Закарпаття
20.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1247

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]