Головна » 2018 » Березень » 28 » Відкрили виставку учнів ромської художньої школи «Rom Art» в Ужгороді

Відкрили виставку учнів ромської художньої школи «Rom Art» в Ужгороді

28 березня 2018 року у виставковій залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відбулося відкриття виставки картин Тиберія Йонаша та вихованців художньої школи «Rom Art».

На виставці представили 76 картин – живопис та графіку. Як розповів директор та засновник художньої школи Тиберій Йонаш, це кращі роботи учнів цього закладу і вихованці вперше презентують свої твори широкій громадськості міста над Ужем. Усі роботи висвітлюють життя ромської громади.

«Уже два роки як у ромському таборі Мукачева ми відкрили художню школу «Rom Art», – розповів Тиберій Йонаш. – І навчаємо там дітей виключно ромської національності. Я сам ром, і всі ви знаєте, що наша нація проживає не в кращих умовах. Тому відкрили цю школу, де маємо змогу навчати дітей мистецтву. Таким чином вирішили популяризувати нашу культуру, ромську націю, допомагати талановитій молоді. Цю виставку організували, аби люди побачили, що вміють наші діти – це також важливо».

Загалом, свої роботи представили близько 60 учнів школи «Rom Art», віком від 8 до 17 років. Зокрема – Мікі Аміт, Олександр Йонаш, Алекс Горват, Алекс Балог, Роман Йовжі, Бенджамін Конолош та інші.

Жанрова палітра робіт доволі багата: яскраві натюрморти, пейзажі, графічні малюнки. Твори виконані аквареллю, гуашшю, темперою. Варто зазначити, що роботи цих талановитих дітей виставляються і за кордоном – у США, Голландії тощо.

Що стосується Тиберія Йонаша, то він презентував на виставці свої картини, де також відображено життя ромської громади.

Виставка у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту буде тривати два тижні, повідомляє Transcarpathian Art Foundation.


За матеріалами: Новини Закарпаття
15.12.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1188

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]