Головна » 2015 » Листопад » 30 » Відомий ще з кінця XIX ст. бальнеологічний курорт Закарпаття

Відомий ще з кінця XIX ст. бальнеологічний курорт Закарпаття

Фахівці стверджують, що завдяки складу порід і геологічним умовам, єдиним в Україні, шаянскі води лікують захворювання практично всіх внутрішніх органів людини.

Курорт Шаян (укр. Шаян, венг. Sajan) - село в Хустському районі Закарпатської області на відстані 15 км. від залізничної станції Хуст. Село знаходиться у прекрасному куточку Закарпаття. На території формується мікроклімат із майже безвітряною м'якою погодою.- пише Закарпаття.

Шаян як бальнеологічний курорт відомий з кінця XIX ст. Тут зосереджені великі родовища мінеральних вод із вмістом кремнію. Ці води мають адсорбційні, терпкі властивості, а завдяки присутності кремнієвої кислоти – протизапальну, седативну дію. Вони рекомендовані при патологіях печінки, кишково-шлункового тракту, жовчних шляхів. Фахівці стверджують, що завдяки складу порід і геологічним умовам, єдиним в Україні, шаянскі води лікують захворювання практично всіх внутрішніх органів людини.
Розташований Шаян у долині річки Тиса, в південній частині українських Карпат, біля гори Великий Шаян Вигорлат-Гутінської гряди, всередині якої знаходиться селище. Його називають «Українською Швейцарією».
Мінеральні води шаянского родовища представлені двома джерелами - №4 і №242, наближеними по своїх властивостях до мінеральної води Боржомі і Віши-Селестон (Франція). В основі механізму їх дії лежить спорідненість вуглекисло-гідрокарбонатної буферної системи мінеральної води з аналогічною по складу буферною системою організму людини, яка сприяє їх тісній взаємодії, впливу на реакцію внутрішнього середовища при питному вживанні. У зв'язку із достатнім вмістом гідрокарбонатів мінеральній воді «Шаянська» притаманні властивості так званих рідких антацидів, що нейтралізують високу кислотність шлунку. Мінеральна вода "Шаянська" не лише насичує організм цінними мікроелементами - кальцієм, магнієм, залізом, а й допомагає звільненню його від шлаків, токсинів і сечового піску.
У Шаяні знаходиться озеро, де можна купатися, кататися на човні або катамарані.

 


За матеріалами: Новини Закарпаття
18.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1597

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]