Головна » 2018 » Березень » 15 » Відзначили 79-ту річницю проголошення Карпатської України закарпатці разом зі львів’янами, івано-франківцями та полтавчанами

Відзначили 79-ту річницю проголошення Карпатської України закарпатці разом зі львів’янами, івано-франківцями та полтавчанами

Серед почесних гостей – голови обласних рад: Полтавської – Олександр Біленький, Івано-Франківської – Олександр Сич, Львівської – наш земляк Олександр Ганущин.

Сьогодні, 15 березня, на «Красному полі» поблизу м.Хуст, що на Закарпатті, відбувся мітинг-реквієм з нагоди відзначення 79-ої річниці проголошення Карпатської України на чолі з її Президентом Августином Волошином.

Біля Пам’ятного Хреста, встановленого на честь загиблих Карпатських січовиків, на почесній варті вишикувалися курсанти Мукачівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ближче до обіду сюди почали з’їжджатися сотні краян з квітами та символами України. Відтак до них приєдналися голова ОДА Геннадій Москаль, голова облради Михайло Рівіс разом зі своїми колегами облрад, керівники усіх районів краю, депутати різних рівнів, духовенство, митці та молодь.

Над мальовничою притисянською долиною рознеслися головна пісня України – її Гімн та військові салюти. Першими із патріотичними промовами до присутніх звернулися Геннадій Москаль та Михайло Рівіс.

Геннадій Москаль наголосив, що на сьогоднішній день незаперечним залишається факт: Карпатська Україна 1938-1939 років визнається як один з етапів української державності в ХХ столітті. Існування Карпатської України прискорило процес возз’єднання всіх українських земель в єдиному державному механізмі. Тож нинішнє й прийдешнє покоління мають пам’ятати і розуміти, яким тривалим і складним був шлях українців до своєї свободи та незалежності. Забути це їм не дасть Красне Поле – символ героїчної боротьби і звитяги.

Михайло Рівіс наголосив, що у світовій історії явище Карпатської України на славетній землі, де йому випало народитись і жити, є унікальним. Його вивчатимуть та ним гордитимуться усі прийдешні покоління краю. «Адже цього дня 1939 року Карпатська Січ мужньо протистояла регулярній армії тодішньої гортіївської Угорщини, демонструючи героїзм і завзяття за право бути господарем на своїй рідній землі. Тодішні героїчні події надихають і  наших воїнів, які сьогодні хоробро боронять суверенітет України на сході у воєнному конфлікті, розпочатому російськими загонами вторгнення майже 4 роки тому. І ця унікальна спадкоємність поколінь допоможе вистояти і збудувати сильну, багату, успішну, цивілізовану країну, – наголосив очільник Закарпатської облради та додав: – Тож дозвольте від імені обласної ради та від себе особисто сердечно поздоровити вас із 79-ої річниці проголошення Карпатської України, побажати усім вам, вашим рідним і близьким миру, добробуту і нових звершень, щоб літопис величної слави Карпатської України ми щоденно збагачували своїми здобутками та перемогами».

Виступаючи перед учасниками зібрання, голови Полтавської, Івано-Франківської та Львівської областей, наголосили, що Карпатська Україна –  одна з предтеч нашої молодої незалежної держави. На цьому шляху були яскраві постаті та визвольні змагання від епохи Богдана Хмельницького, Михайла Грушевського, Романа Шухевича та інших. Карпатська Україна  на чолі з Августином Волошиним – серед найяскравіших сторінок її державотворення.

У своїх промовах гості наголошували, що нині Україну боронять такі ж  її мужні, хоробрі сини і доньки і нема сумніву, що ворог отримає рішучу поразку на благо нашого народу! Бо маємо найголовніше – непереможний стійкий дух! Це та зброя, якої нема жоден ворог. Та підкреслили, що нині важливо, аби ми – люди різних націй і національностей, об’єднавши зусилля,  твердою ходою йшли вперед і перемагали задля побудови сильної, квітучої, багатої, вільної, мирної європейської держави.

Відтак під мелодію пісні «Ой, над Хустом ворон кряче» у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, вишикувавшись до Пам’ятного Хреста, поклали квіти перші керівники краю, голови Полтавської, Львівської та Івано-Франківської облрад, керівники Закарпатської митниці, Головного управління ДФС, обласної прокуратури, управління Служби Безпеки України, управління Нацполіції України та Збройних Сил України  в Закарпатській області, міські голови та голови районних рад і райдержадміністрацій, представники політичних і громадських організацій, всі учасники урочистостей.

Завершилось дійство панахидою за загиблими січовиками та віночком стрілецьких пісень, який разом із народним хором охоче співали учасники мітингу.

Прес-служба Закарпатської облради


За матеріалами: Новини Закарпаття
14.11.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1147

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]