Головна » 2017 » Травень » 12 » Всесвітній день медичної сестри відзначається сьогодні

Всесвітній день медичної сестри відзначається сьогодні

Історична довідка: 12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію – міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 – 13.8.1910). Всесвітній день медичних сестер за рішенням Міжнародної організації Червоного хреста є саме в її честь, в день її народження – 12 травня.

Медичні сестри працюють в операційних, в процедурних кабінетах стаціонарів і поліклінік, в стоматологічних клініках, спільно з лікарем проводять прийом хворих і т.д. Там, де є лікар, завжди присутня медсестра, яка виконує всі його призначення. Люди цієї професії більше ніж лікарі спілкуються з пацієнтами, і це вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості. Вони повинні розбиратися в психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої вимоги підвищеної уваги до своєї персони. Професія медсестри – це не просто дуже відповідальна робота, а й спосіб життя.

Нині в лікувально-профілактичних закладах України працює понад 402,8 тисячі молодших спеціалістів з медичною освітою. Із них понад 290 тисяч – медичні сестри.

В Закарпатській області працює 10 337 середнього медичного персоналу (медсестри, акушерки, фельдшера та фармацевти). Переважна більшість з них – 7 717 – це медсестри.

Співвідношення між лікарями та медсестрами в країнах Європи становить 1:4, а в Україні — приблизно 1:2. До того ж, у європейських клініках на 1 медичну сестру в стаціонарі припадає від 4 до 8 пацієнтів, а у нас може бути і 20, і 30. І якщо в терапевтичному відділенні з такою кількістю хворих ще якось можна впоратися за наявності маніпуляційної медсест­ри, то наприклад в неврологічному, де перебувають пацієнти після інсультів, з тяжкими хронічними нервовими розладами, або в хірургічному — це за межею людських сил!

Цікаві факти:

найбільше число медсестер в Фінляндії – на 100 000 осіб припадає 2162 медсестри. Для порівняння, на Гаїті на 100 000 осіб припадає 5 медсестер.

МОЗ НАГОРОДЖУЄ ДО ДНЯ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ:

Андріану Михайлівну САВИЧ – головну медичну сестру Обласної клінічної інфекційної лікарні почесною грамотою МОЗ

Тетяну Іванівну ІВАНИШ – головну медичну сестру Великоберезнянської районної лікарні, подякою МОЗ України.


За матеріалами: Новини Закарпаття
23.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1280

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]