Головна » 2012 » Жовтень » 18 » Закарпатці можуть повідомити про порушення на виборах по телефону. Факти перевірятимуть одразу

Закарпатці можуть повідомити про порушення на виборах по телефону. Факти перевірятимуть одразу

На Закарпатті, як і загалом по Україні, запрацювала гаряча телефонна лінія «Захисти свій голос», зателефонувавши на яку кожен свідомий громадянин може повідомити про порушення під час передвиборчої кампанії та власне виборів.

Про актуальність гарячої телефонної лінії, а також про старт проекту «Мапа спостереження» йшлося сьогодні під час прес-конференції у прес-центрі «Закарпаття».

«Вибори потроху підходять до завершального етапу і це відзначається великою кількістю подій того чи іншого характеру. Щоб вибори відбулись чесно і прозоро, активний контроль громадян дуже важливий. Це спонукало нас розширити діяльність, результатом чого і стало відкриття гарячої телефонної лінії «Захисти свій голос» і створення інтерактивної «Мапи порушень», – розповів координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами 2012 від Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області Святослав Бабіля. Активіст повідомив номер гарячої лінії: 0-800-505-180 і зазначив, що всі дзвінки є безкоштовними.

Кампанія «Захисти свій голос» проходитиме по всіх округах: активісти ОПОРИ розповсюджуватимуть інформаційні листівки про порушення виборчого законодавства, використовуватимуть скотч-плівку з координатами інтерактивної «Мапи порушень». Завдяки інтерактивній мапі будь-який громадянин зможе повідомити про те чи інше зафіксоване ним порушення, а також відстежити, «що відбувається в конкретному окрузі, населеному пункті», зазначив координатор від ОПОРИ Володимир Феськов. «Кожен користувач карти матиме можливість зафіксувати на ній порушення, свідком якого він став. На карті відображені всі округи, дільниці, місце їх розташування, адреси. Щоб повідомити про порушення, необхідно заповнити форму, і додати файл (фото, відео), якщо такий є», – розповів Володимир Феськов.

Отримана інформація перевірятиметься спостерігачами: нині на кожному окрузі від ОПОРИ працює довготерміновий спостерігач, в день виборів по Закарпатті також працюватимуть 170 короткотермінових спостерігачів. На повідомлення про порушення активісти реагуватимуть оперативно, для перевірки інформації знадобиться буквально кілька годин. «Ми будемо виїжджати на місце, перевіряти факт порушення, братимемо коментарі сторін. Інформацію оприлюднюватимемо тільки після детальної перевірки, найбільше перевірятимемо повідомлення, які надходитимуть від анонімів», – розповів Володимир Феськов. 

Створення інтерактивної «Мапи порушень» є свого роду експериментом, адже робиться вона в Україні вперше. До цього спроби створення аналогічної карти здійснювались в Росії і на Балканах. За словами Володимира Феськова, активісти не чекають, «на сотні повідомлень щодня, але навіть 5-6 таких повідомлень вже багато про що говорять». «Українці, на жаль, часто недооцінюють рівень своєї активності, і ми переконані, що карта, доступ до якої матиме кожен бажаючий, може спрацювати. Є надія, що на наступних виборах такі речі стануть буденною справою і лише вдосконалюватимуться», – додав Володимир Феськов.

Адреса інтерактивної мапи - www.map.oporaua.orgЗа матеріалами: Новини Закарпаття
18.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1897

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]