Головна » 2016 » Січень » 14 » Зробити митницю незалежною пропонують нардепи

Зробити митницю незалежною пропонують нардепи

Депутат від "БПП" Ніна Южаніна разом з групою народних депутатів зареєструвала законопроект "Про Національну митну службу України", який передбачає виокремлення митниці у незалежну структуру.

Про це йдеться у законопроекті, який є в розпорядженні "Економічної правди".

Як йдеться у пояснювальній записці, реформування фіскальних органів передбачено положеннями Стратегії "Україна—2020", затвердженої Указом президента та Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

"Сучасний стан здійснення митної справи свідчить про необхідність створення чіткої, логічної та контрольованої управлінської вертикалі організації та управління процесом митного контролю та митного оформлення, ефективній протидії контрабанді та порушенням митних правил, розширення міжнародної співпраці, в тому числі запровадження спільного контролю із суміжними країнами", - пишуть автори законопроекту.

Депутати вважають, що формування структури відомства обумовлено оцінкою митної складової як другорядної, та що через фактичне організаційне та структурне "поглинання" митної складової діяльності Державною фіскальною службою, митниця втратила позитивну динаміку розвитку та зросту.

Автори пропонують зробити Національну митну службу України - центральним органом виконавчої влади, який буде реалізувати державну митну політику.

"Діяльність Національної митної служби України спрямовується і координується Кабінетом міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади, який, відповідно до законодавства, забезпечує формування та реалізує державну митну політику", - йдеться у загальних положеннях законопроекту.

Серед авторів законопроекту депутати від "БПП" - Андрій Антонищак, Ніна Южаніна, Олександр Грановський, Роберт Горват, Віталій Гудзенко та Максим Курячий, від "Самопомочі" - Тетяна Острікова, від "Батьківщини" – Олександра Кужель та Андрій Кожем'якін, від Радикальної партії - Олег Ляшко та Віктор Галасюк, від "Народного фронту" - Сергій Висоцький та Олег Кришин.

Державна митна служба існувала до об’єднання урядом Азарова з Державною податковою службою та перетворенням на Міністерство доходів і зборів України у грудні 2012 року.

Після Революції Гідності Міністерство доходів і зборів було ліквідовано рішенням уряду Яценюка, після чого було перетворено на Державну фіскальну службу. 


За матеріалами: Новини Закарпаття
17.10.2018
Публікація на http://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1352

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]