Головна » 2024 » Травень » 21 » 1 серію документального серіалу презентував проєкт "Баба Єлька". ВІДЕО

1 серію документального серіалу презентував проєкт "Баба Єлька". ВІДЕО

Проєкт "Баба Єлька" презентував першу серію 10-серійного документального серіалу "Баба Єлька". Про це CBN повідомили у громадській організації "Баба Єлька".

У лютому 2024 року "Баба Єлька"анонсувала нову просвітницьку ініціативу "Стань агентом "Баби Єльки", яку реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

У межах ініціативи команда створює низку культурних продуктів, серед яких серіал про старожилів найвіддаленіших сіл Долинської, Устинівської, Онуфріївської, Голованівської та Петрівської громад Кіровоградської області Для першої експедиції в рамках проєкту обрали Долинську громаду (с. Олександрівка, Маловодяне та Новогригорівка Друга), куди "Баба Єлька" їздила в експедиції задля фільмування процесу спілкування з місцевими старожилами. Наразі команда презентувала першу серію фільму "Баба Єлька", відзняту режисеркою Катериною Мурованою.

"Катерина у цій серії використала мої особисті відеозаписи з переживаннями, які я знімала на початку великої війни. Світу необхідно знати, що ми відчували на той момент. Матеріалу з експедицій було дуже багато, ми хвилювалися з приводу того, як з-поміж такої кількості обрати найвдаліші кадри, ті, які зможуть доторкнутися до серця глядача. Однак наші перестороги були марними, режисерка фільму створила саме той культурний продукт, який здатний і шокувати, і розчулити глядача. Особисто мене переповнювали емоції від початку й до кінця серії. Хочу, щоб всі розділили з нами ці відчуття", - розповіла про свої перші враження від перегляду серії співзасновниця проєкту "Баба Єлька" Світлана Буланова.

У першій серії команда «Баби Єльки» дослідила і кулінарну традицію Долинської громади, зокрема дівчата – Інна Тільнова та Світлана Буланова – вчилися готувати молозиво та традиційні для Олександрівки вареники із сирою картоплею. Майстер-клас провела Раїса Ласкурійчук – директорка Олександрівського клубу і агентка у с. Олександрівка.

Режисеркою проєкту стала Катерина Мурована, з якою команда "Баби Єльки" вже співпрацювала під час зйомок серіалу "Баба Єлька. Експедиція на піч" у 2021 році.

"Людство розповідає історії з часів наскельного живопису. І, виходить, що наш проєкт - це просто частина цієї споконвічної традиції: розповідати історії, передавати досвід, рефлексувати, ділитися, проживати. Це бажана, вилюблена і вимріяна робота, яка створюється зараз як ресурс Добра і Світла для кожного, як місце проживання, прийняття і безпеки. Це робота, в яку я вірю усім серцем",- розповіла Катерина Мурована.

У зйомках першої серії також узяв участь Ігор Крушеницький – член проєкту "Баба Єлька", журналіст "Нової газети", який нині мобілізований і служить на Південному напрямку фронту.


За матеріалами: Новини сьогодні
21-05-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1544

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]