Астрономам вдалося поспостерігати за «трапезою» чорної діри
Астрономам вдалося поспостерігати за вельми незвичайним і воістину вражаючим явищем. Чорна діра, яка була виявлена в сорока семи мільйонах світлових років від нашої планети в галактиці NGC 4845, розташованої в сузір'ї Діви, поглинала об'єкт з досить невеликою масою, можливо, це був коричневий карлик або гігантська планета. Як заявляють фахівці, подібна подія незабаром очікує і нашу галактику Чумацький Шлях.
Виявити чорну діру вчені змогли за допомогою телескопа XMM-Newton. Крім цього для спостереження експерти використовували також телескопи MAXI і Swift. Як зазначив астроном Марек Ніколаюк, абсолютно ніхто не очікував побачити подібну «трапезу» чорної діри в галактиці, яка впродовж останніх двадцяти - тридцяти років була абсолютно спокійною.
Проаналізувавши всі характеристики спалаху, вчені прийшли до висновку, що чорна діра поглинає об'єкт масою, що в чотирнадцять - тридцять разів перевищує масу Юпітера. Цим об'єктом, на думку астрономів, може бути або гігантська планета, або коричневий карлик.
Маса ж самої чорної діри, розташованої в центрі галактики NGC 4845, згідно з експертними оцінками, становить близько трьохсот тисяч сонячних мас.