Головна » 2012 » Жовтень » 19 » До всіх напастей, що підстерігають автомобілістів на вулицях, додалася ще одна - автопідстави

До всіх напастей, що підстерігають автомобілістів на вулицях, додалася ще одна - автопідстави

Нинішні шахраї розробили нові оригінальні методи вилучення грошей з кишень водіїв-простаків. Останнє ноу-хау в цій області - схема «дівчина на переході», розповідає Едуард Багіров, член громадської ради департаменту ДАІ. За його словами, у Києві є близько двадцяти перехресть, де аферисти таким чином викачують значні суми з нічого не підозрюючих водіїв.

Дівчина на переході

На перетині вулиць Воровського і Ярославового Валу, на перехрестях на Нижньому і Верхньому Валах перешкоди справа можуть бути безпосередньо на пішохідному переході. Водій зупиняється, щоб пропустити автомобіля праворуч, потім дуже повільно намагається проскочити між автомобілями.

Тим часом ліворуч від вас аферисти ставлять своє авто - щоб огляду не було. Ви на невеликій швидкості рухаєтеся до перехрестя через пішохідний перехід, і тут зліва несподівано вискакує панночка. Встигнути загальмувати в даному випадку майже неможливо, і ваше авто легенько вдаряє дівчину.

Багіров говорить, що деякі аферистки, не бажаючи ризикувати власним здоров'ям, самі штовхають ногою бампер або б'ють рукою по капоту - щоб вийшов характерний звук зіткнення.

Водій, який дивився в інший бік, не бачить, що саме сталося. У шоковому стані, упевнений, що збив людину на пішохідному переході, він виходить з машини.

«Потерпіла» кричить що є сили, мовляв, водій її мало не вбив. Буквально через кілька хвилин на місці «аварії» з'являється карета швидкої допомоги. Така незвичайна розторопність медиків пояснюється просто - швидка липова.

Швидше за все, вона стояла за найближчим рогом, очікуючи свого виходу в цьому спектаклі. Псевдолікарі оглядають постраждалу, нібито констатують тріщину в кістці і відвозять її в лікарню. А через пару годин водію дзвонять і кажуть, що його чекає в'язниця. Вирішити проблему, звичайно, можна - потрібно віддати дівчині, яка до того ж працює в юридичній фірмі, всього $ 3-5 тис.

Фальшиві швидкі

Лікар швидкої допомоги, який не побажав представлятися, запевняє, що організувати липову бригаду не так і складно.

«Зараз більшість карет створено на базі автомобіля« Фотон »- чимала кількість таких автомобілів знаходиться в приватному користуванні. Зловмисникам залишається тільки завдати медичну символіку - і швидка готова », - говорить лікар.

За його словами, є шлях і простіше: можна орендувати на кілька годин реальний медичний автомобіль, який був зданий на СТО або списаний.

«У підставній кареті приїжджають несправжні лікарі. Графік співробітників швидкої розписаний до хвилини, і його зміни викличуть питання у керівництва служби. Тому сумніваюся, що в подібних аферах можуть брати участь реальні медики. Але я впевнений, що вони напевно консультують шахраїв - інакше б їх дії виглядали комічно », - говорить медик.

«Лексус» проти пенсіонера

Пенсіонер Володимир Оленченко недавно мало не став жертвою аферистів, які працюють за дещо іншою схемою. Повертаючи з вул. Заболотного на просп. Глушкова, він почув дивний скрегіт і відразу ж почав гальмувати.

До нього під'їхав чорний "лексус" без номерів, з якого вийшов чоловік, одягнений у білий костюм. Аферист почав голосити, мовляв, тільки купив дорогий автомобіль і його відразу зіпсували. Він тут же почав дзвонити в салон, який реалізував йому автомобіль, а потім передав трубку Володимиру Оленченко.

«Хлопець на іншому кінці дроту став мені розписувати: зіпсована фара обійдеться в $ 1,4 тис., бампер треба міняти - ще $ 700, за фарбування слюсареві потрібно платити $ 50 в годину - тобто ще $ 500", - згадує пенсіонер.

Засумнівавшись в реальності розцінок, Оленченко подзвонив синові, який працює юристом і добре розбирається в машинах. Почувши розмову, аферист відразу ж заявив, мовляв, у нього немає часу тут стояти, тому він виїжджає, а з проблемою буде розбиратися його служба охорони.

«Я йому кажу, дайте свій номер телефону. А він відповідає, мовляв, ми вас самі знайдемо, коли треба буде. Зрозуміло, що ніхто мені не дзвонив », - сміється пенсіонер.

Тиснуть на жалість

Автомобілісти розповідають про ще один популярний зараз варіант шахрайства на дорогах. Коли водій починає здавати назад, щоб виїхати з парковки, ззаду раптово з'являється машина, і відбувається зіткнення.

З постраждалого авто виходить інтелігентного вигляду ввічливий хлопчина. Починає бідкатися, що машина зовсім нова. Водій в такій ситуації відчуває свою провину, крім того, йому не хочеться витрачати кілька годин на оформлення ДТП і виклик страховиків.

Тому він сам пропонує розплатитися за збиток на місці, адже пошкодження чужої машини, як правило, не дуже серйозні - максимум пару подряпин. Аферист скромно називає явно занижену суму компенсації збитку.

Автовласник щасливий, що так дешево відбувся, і з радістю віддає гроші. Тільки от через кілька годин шахрай дзвонить і каже, що треба доплатити. Так жертву можуть доїти не один раз.

Обережно, супермаркет

Деякі спритні шахраї воліють красти речі з машини, коли господар знаходиться від неї всього в декількох кроках або навіть сидить в салоні. За словами Костянтина Стогнія, полковника міліції, найчастіше такі випадки відбуваються на стоянках біля супермаркетів.

«На заднє скло автомобіля кріплять аркуш паперу. Водій сідає в салон, запускає двигун і тут бачить у дзеркалі заднього виду якийсь об'єкт. Людина виходить подивитися, що це таке, найчастіше, не заглушаючи при цьому двигун. За ту мить, поки автовласник йде знімати папір, зловмисники швидко проникають в салон, крадуть гроші або навіть викрадають автомобіль », - розповідає Стогній.

Аферисти можуть відволікати увагу водія і іншими способами: чіпляти до глушника металеві предмети або проколювати шини. Також заговорювати зуби автовласникові може легко одягнена дівчина з пишними формами.

Як правило, вона представляється іногородньої і просить підказати, як їй знайти якусь адресу. Чоловік радий старатися - починає докладно розписувати красуні весь шлях, а в цей час спільник панночки непомітно «чистить» машину.

У групі ризику - жінки і учні

Едуард Багіров упевнений, що шахраї, що промишляють автопідставами, прийшли в Україну з Росії та країн СНД.

«За останні пару років кількість автопідстав збільшилася в рази. Це трапилося після того, як у сусідніх країнах впритул зайнялися діяльністю дорожніх аферистів: стали розповідати про їх основні схеми, а правоохоронці ретельно розслідувати підозрілі аварії », - говорить Багіров.

За словами члена громадської ради ДАІ, в основному в якості жертв шахраї вибирають власників недорогих машин, недосвідчених водіїв з буквою «У», особливо жінок, а також авто з простроченим техталоном - його господар в разі аварії точно не захоче звертатися в ДАІ.

Заради страховки

Часом підставні аварії влаштовують не для вимагання, а щоб обдурити страхову компанію - деякі автовласники таким чином намагаються за рахунок страховика відремонтувати вже існуючі подряпини, отримані в результаті нестрахового випадку.

Як правило, в подібних ситуаціях шахрай не скандалить і не загрожує людині, яка нібито в'їхав у його автомобіль, а веде себе дуже ввічливо і спокійно.

«Це є звичайним страховим шахрайством, яке, на жаль, існує в нашій країні», - розповідає Орест Вачков, прес-секретар однієї із страхових компаній.

За його словами, зараз в кожній компанії створені спеціальні служби, які легко виявляють аферистів.

Щоб зловмисники не перетворили водія в спонсора, за словами Євгена Кравець, начальника прес-служби ДАІ Києва, потрібно навіть у випадку незначної аварії викликати на місце події співробітників ДАІ і ні в якому разі не розплачуватися відразу за нібито завдані збитки чужому автомобілю.

Також бажано відразу ж знайти свідків ДТП і взяти їх контактні телефони. Як правило, такі дії водія змушують шахраїв ретируватися. Їх, звичайно ж, згодом затримують, але довести, що інцидент на дорозі  був автопідставою, практично неможливо.

За матеріалами: Новини сьогодні
19-10-2012
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 11740

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]