Головна » 2024 » Січень » 16 » Дозволити реекспорт танків в Україну попросила Франція Швейцарію

Дозволити реекспорт танків в Україну попросила Франція Швейцарію

Президент Франції Еммануель Макрон веде переговори з урядом Швейцарії, щоб він дозволив реекспорт швейцарської зброї та військової техніки в Україну. Йдеться головним чином про танки Leopard 1.

На складах в Італії зараз перебуває близько 100 танків Leopard 1, зокрема версія A5, які належать швейцарській компанії (раніше ці танки були на озброєнні італійської армії). Берн забороняє передавати Україні швейцарську військову техніку, швейцарську зброю та швейцарські боєприпаси. Але при цьому Берн активно надає гуманітарну допомогу нашій країні.

Тобто насправді до італійських танків Leopard 1 Швейцарія як держава не має жодного стосунку. Ці бойові броньовані машини просто належать швейцарській компанії. Проте Берн дуже скрупульозно ставиться до свого нейтралітету, і тому він навіть забороняє реекспортувати озброєння та боєприпаси, які належать швейцарським компаніям.

Питання реекспорту в Україну танків Leopard 1, які належать швейцарській компанії, вже порушувалося багато разів, ще у 2022-2023 роках. Востаннє – після телефонної розмови президента Франції Еммануеля Макрона з українським президентом Володимиром Зеленським, яка відбулася на початку січня 2024 року. За її підсумками, Макрон оголосив про передачу Києву нової партії розвідувальних колісних бронетранспортерів AMX-10 RC, які також класифікуються як колісні танки.

У ЗМІ стверджується, що Макрон також ініціював обговорення з урядом Швейцарії питання щодо вирішення реекспорту швейцарської зброї, військової техніки та боєприпасів. На якому етапі перебувають ці переговори – невідомо. Чи зможе французький президент переконати Швейцарію змінити свою позицію – покаже час. Особисто ми сумніваємося, що в нього це вийде.

Тим часом, танки Leopard 1, хоч і є застарілими, все одно могли б помітно посилити ЗСУ. Тим більше, що йдеться приблизно про 100 бойових машин, які належать швейцарській компанії. Такі танки можна використовувати у другій лінії на фронті. Їхня головна перевага – нарізна гармата калібру 105 мм. Головний недолік таких бойових машин – слабке бронювання. Броня захищає від куль та уламків мін й артилерійських снарядів. Втім, версія Leopard 1A5 відрізняється посиленим захистом.


За матеріалами: Новини сьогодні
16-01-2024
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1596

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]