Головна » 2023 » Червень » 12 » Існування китайської шпигунської бази на Кубі США підтвердили

Існування китайської шпигунської бази на Кубі США підтвердили

 

У Сполучених Штатах визнали існування китайської шпигунської бази на Кубі ще з 2019 року. Вона є частиною глобальних зусиль Пекіна відносно вдосконалення своїх можливостей збору розвідданих. Про це повідомляє АР.

Анонімний чиновник адміністрації Байдена повідомив, що розвідувальне співтовариство США вже деякий час знає про шпигунські заходи Китаю з Куби та про більш масштабні зусилля зі збору розвідданих по всьому світу.

«Адміністрація Байдена активізувала зусилля, щоб перешкодити спробам Китаю розширити шпигунські операції, і вважає, що вона досягла певного прогресу за допомогою дипломатії та інших невизначених дій», - йдеться у повідомлені.

Зазначається, що існування китайської шпигунської бази було підтверджено після того, як газета The Wall Street Journal повідомила, що КНР і Куба досягли принципової домовленості про будівництво станції електронного прослуховування на острові. Журнал повідомляв, що в межах переговорів Китай планує заплатити безготівковій Кубі мільярди доларів.

Відомо, що Білий дім назвав цей звіт недостовірним.

Своєю чергою розвідувальне співтовариство США визначило, що шпигунство Китаю з Куби є «триваючим» питанням і «не є новою подією».

Китайські офіційні особи вивчили місця, що охоплюють Атлантичний океан, Латинську Америку, Близький Схід, Центральну Азію, Африку та Індо-Тихоокеанський регіон. Зусилля зокрема містили огляд існуючих об’єктів збору на Кубі, а 2019 року Китай провів модернізацію своєї шпигунської операції на острові.


За матеріалами: Новини сьогодні
12-06-2023
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1477

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]