Як пересічні поляки ставляться до спільного минулого з Україною - Дещиця пояснив
Дещиця пояснив, як пересічні поляки ставляться до спільного минулого з Україною
Позицію польської владної партії "Право і справедливість" (PiS) щодо питань спільного історичного минулого з Україною підтримують приблизно 5-10% польських виборців.
Про це в ефірі "Радіо НВ" заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця, пославшись на місцевих політичних експертів.
"У Польщі змінилася політична сила - це "Право і справедливість", партія, яка здобула перемогу на парламентських виборах в 2015 році, і в цьому ж році президент, який був в цій партії, також здобув перемогу на президентських виборах. Історичні питання в політичній програмі цієї партії стоять досить високо на порядку денному", - сказав дипломат.
Іноді тема спільного історичного минулого України та Польщі знаходить відгук і підтримку виборців, тому політики, які шукають максимальної підтримки електорату, використовують її в політичній боротьбі, пояснив він.
Як відомо, Варшава почала протестувати, коли Київ визнав воїнів УПА борцями за незалежність України у Другій світовій.
Після цього у Польщі прийняли новий закон про Інститут національної пам'яті, за яким заперечення "злочинів українських націоналістів і членів українських формацій, які були колаборантами німецького третього рейху", вважаються кримінальним злочином. Крім того у законі землі Волині названі "Східною Малопольщею".