Головна » 2024 » Травень » 22 » Хто посилає сигнали, видимі з космосу - щось на Землі попереджає про початок раптової посухи

Хто посилає сигнали, видимі з космосу - щось на Землі попереджає про початок раптової посухи

Очікується, що потужні сонячні бурі можуть істотно порушити роботу супутників зв'язку, і від них може навіть постраждати космічний телескоп Габбл.

10 і 11 травня Землю накрила найсильніша геомагнітна буря рівня G5, яка спричинила численні порушення в роботі зв'язку та енергосистем на Землі. Але вчені вважають, що потужніші сонячні бурі очікуються вже в найближчому майбутньому. При цьому може виникнути геомагнітна буря, яка за потужністю порівнянна з подією, що сталася 1859 року, яка викликала колапс зв'язку на планеті. Можливо, нові бурі призведуть до ще гірших наслідків, пише Daily Mail.

За словами Джонатана Макдавелла з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, потужні виверження на Сонці триватимуть аж до 2025 року. Саме в середині літа майбутнього року, як припускає вчений, настане так званий сонячний максимум. Тобто пік активності Сонця, коли на поверхні зірки з'явиться величезна кількість сонячних плям, що провокують найпотужніші сонячні спалахи.

Саме в середині літа майбутнього року, як припускає вчений, настане так званий сонячний максимум.

За словами Макдавелла, в найближчий рік або більше, можна легко очікувати появу найсильніших геомагнітних бур на Землі, які виникають через викиди випромінювання і плазми з поверхні Сонця. З огляду на те, що минула найсильніша геомагнітна буря була спричинена виверженнями в сонячній плямі, що була навіть більшою, ніж та, що спровокувала виверження, яке спричинило геомагнітну бурю 1859 року, вчений очікує, що подібна подія може повторитися в найближчому майбутньому.

165 років тому через найсильнішу геомагнітну бурю на всій Землі було відключено телеграфний зв'язок і порушувалася робота компасів на кораблях. Передбачається, що майбутні удари Сонця по Землі можуть бути порівнянні з цією подією або навіть завдати більшої шкоди.

Науковці, які спостерігають за космічною погодою, вважають, що до липня 2025 року на Сонці з'явиться понад 100 сонячних плям, в той час, як під час сонячного мінімуму, що настав 5 років тому, їх майже не було. Але зараз кількість плям на Сонці зростає і таким чином виникає дедалі більша кількість спалахів і викидів плазми (корональних викидів маси).

Вчені, які спостерігають за космічною погодою, вважають, що до липня 2025 року на Сонці з'явиться понад 100 сонячних плям, в той час, як під час сонячного мінімуму, який настав 5 років тому їх майже не було

Що сильніші виверження на Сонці, то більший негативний вплив вони чинять на роботу супутників зв'язку та енергосистем на Землі. За словами Макдавелла, вже зараз супутники відчувають цей вплив, адже щільність верхніх шарів атмосфери збільшується, і супутникам важче переміщатися, що може призвести до їхнього падіння, або щонайменше до зміни траєкторії руху.

Навіть космічний телескоп Габбл через сильні сонячні бурі, як з'ясували вчені, найімовірніше, завершить свою роботу раніше, адже його орбіта знижується. Також сильне випромінювання негативно впливає на роботу приладів телескопа.

Макдавелл вважає, що в найближчому майбутньому через підвищену активність Сонця варто очікувати ще більше негативних наслідків для технологій на Землі та на навколоземній орбіті.

Як відомо, нещодавно величезна вогняна куля вибухнула в небі над Європою. Тисячі людей спостерігали за падінням на Землю космічного об'єкта, який осяяв вечірнє небо яскравим синьо-зеленим світлом. Учені вважають, що це був не уламок астероїда, а уламок ще невідомої комети.


За матеріалами: Новини сьогодні
22-05-2024
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1547

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]