Головна » 2016 » Серпень » 11 » Ккілька транзитних каналів переправлення джихадистів "ІД" СБУ заблокувала. ВІДЕО

Ккілька транзитних каналів переправлення джихадистів "ІД" СБУ заблокувала. ВІДЕО

Кілька транзитних каналів переправлення іноземних бойовиків терористичної організації "ІДІЛ" через територію України блокувала СБУ спільно з прокуратурою, поліцією і міграційною службою.

В оприлюдненому у четвер 11 серпня повідомленні прес-центру СБ України йдеться, що оперативники спецслужби виявили іноземних бойовиків у Харкові, Дніпрі та Київській області. На території України вони очікували подальшої відправки до Сирії.

Так, у Харкові була виявлена приватна квартира, яка використовувалася для тимчасового перебування членів "ІДІЛ", які мали намір транзитом виїхати у сирійсько-іракську зону бойових дій.

"На "перевальному пункті" перебувало четверо іноземців – вихідців з країн Центральної Азії. Двоє з них були депортовані з Туреччини у зв’язку з причетністю до терористичної діяльності. При собі вони мали декілька комплектів паспортів різних держав з переклеєними фото. Інші двоє очікували в Україні виготовлення фальшивих документів для подальшого переправлення через Туреччину до Сирії. Кошти для оренди житла прихильникам "ІДІЛ", придбання ними підроблених паспортів та проставляння в них фальшивих "дата-штампів" про перетин державного кордону України, а також забезпечення "коридорів" у міжнародних аеропортах надходили з-за кордону", - йдеться в повідомленні.

У прес-центрі спецслужби повідомили, що двоє іноземців рішенням суду вже примусово вислано з території України. Стосовно двох інших бойовиків тривають заходи перевірки.

Окрім цього, в Дніпрі співробітники СБ України затримали вихідця з однієї з колишніх республік Радянського Союзу, якого розшукував Інтерпол.

"Чоловік брав безпосередню участь у вербуванні і переправленні прихильників "ІДІЛ", які прямували з країн Центральної Азії до Сирії, забезпечував їх коштами, місцем проживання та проїзними документами", - йдеться в інформації.

Ще одного прихильника "ІДІЛ", оголошеного в міжнародний розшук, правоохоронці затримали на Київщині.

"Виходець з однієї з колишніх республік СРСР протягом 2014-2015 років пройшов підготовку в таборах терористів у Сирії і брав безпосередню участь в бойових діях на боці "Ісламської держави" в сирійсько-іракській зоні", - повідомили в спецслужбі.

Матеріали щодо затриманих іноземців спрямовані в прокуратуру для обрання їм запобіжного заходу у вигляді екстрадиційного арешту.

Як повідомлялося раніше, в червні в аеропорту Харкова затримали двох таджиків, причетних до "ІДІЛ" і розшукуваних Інтерполом. Вони планували влаштувати революцію.

 


За матеріалами: Новини Закарпаття
22.08.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1354

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]