Головна » 2023 » Серпень » 10 » Користуватися авто жителям швейцарського міста заборонили

Користуватися авто жителям швейцарського міста заборонили

У важкодоступному містечку Церматт (Швейцарія), яке ухвалило рішення відмовитися від використання автотранспорту, автомобілі повністю заборонені, а в’їзд і виїзд здійснюють тільки по одній дорозі. Про це пише Daily Star.

Влада міста скасувала право на володіння особистим автомобілем і навіть заборонила в’їзд бензинових машин на територію муніципалітету. Замість цього ті, хто проживає та потребує транспортного засобу, повинні звертатися за спеціальним дозволом, який у разі його отримання дає їм доступ до крихітного автомобіля, побудованого за індивідуальним замовленням і виготовленого в цьому районі.

До появи автомобілів Церматт вважався занадто важкодоступним, а на той час, коли чотириколісні засоби економії часу стали використовуватися по всьому світу, було занадто пізно по-справжньому вводити їх в експлуатацію.

Однак жителі міста все одно не хочуть, щоб по їхніх вулицях їздили автомобілі, вважаючи за краще користуватися громадським транспортом, ходити пішки та їздити на велосипеді.

Гірськолижний курорт в Альпах, розташований у долині, як виявилося, не виявляє інтересу до автотранспорту, як з’ясував ютубер Том Скотт, котрий відвідав це місце. Лише одна вузька та звивиста дорога пропускає автомобілістів, які повинні платити більшу плату в межах муніципалітету.

Нині в місті діють особливі вимоги до тих, хто може та не може володіти транспортними засобами, хоча будівельникам і таксистам надано невелику свободу дій щодо автомобілів. Але навіть у цьому разі ті, хто потребує автомобіля, мають звернутися за державним дозволом, і в рідкісних випадках, якщо його схвалять, уряд розробить і запропонує автомобіль — крихітний блок, який вписується в естетику району.

За останні два десятиліття у Швейцарії було схвалено лише 520 автомобілів, які більше схожі на молочні поплавці, ніж на помітні та цікаві транспортні засоби. Ці автомобілі використовуються як поліцейські машини, автобуси й таксі, і всі вони спроєктовані в центрі муніципалітету.


За матеріалами: Новини сьогодні
10-08-2023
nowyny.com/
Додав: admin
Коментарі: 0
Переглядів: 1410

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]