Головна » 2016 » Липень » 19 » Краяни почали збирати яфини - бізнес по-закарпатськи

Краяни почали збирати яфини - бізнес по-закарпатськи

Гори в цю пору стають годувальницями місцевих мешканців. На полонини піднімаються цілими сім’ями вдосвіта і збирають ягоди десятками кілограмів. Цьогоріч сезон збору ягід на Закарпатті настав раніше.

За чорницями їздять цілими вантажними машинами, переповненими шукачами місцевого "чорного золота".

За півлітрову банку яфини - чорниці - на ринку в Ужгороді правлять 20 грн., за літрову - 40. Але протягом сезону ціна на яфину змінюється.

Так, найдорожче за ягоду дають у кінці сезону. Це пов’язано з тим, що до кінця сезону ягода дозріває ще більше, але самих плодів залишається мало.

На Перечинщині, Воловеччині, Міжгірщині, Рахівщині селяни збирають чорницю всією сім’єю. Отже, за сезон можна добре поповнити сімейний бюджет. Місцеві за виручені кошти живуть до наступного сезону. Багато хто йде на полонину, аби заробити для купівлі шкільного приладдя для дітей.

Збирають яфину "стаханівським методом" – спеціальними "чесалками". Для того, аби зібрати кілограм ягід, місцеві витрачають близько години.

На Закарпатті щорічно відбувається фестиваль "Верховинська яфина". Під час одного з таких свят чорницю навіть увіковічнили пам’ятником.

Село Гукливе місцеві мешканці називають столицею чорниці. Воно розташоване в районі Боржавських долин біля підніжжя гори Великий Верх, яку покривають найбільші в Україні плантації чорниці. Пам’ятник ягоді виготовив ужгородський скульптор Михайло Колодко. У фестивальних наметах можна, окрім самої чорниці скуштувати страви та напої з неї – млинці, різні тістечка, яфиновий чай і яфинівку.

Яфини – ягода, яка користується великим попитом у закарпатців завдяки своїм цілющим властивостям. Ягода і смачна, і корисна, і помічна при багатьох недугах.


За матеріалами: Новини Закарпаття
05.12.2019
Публікація на https://nowyny.com/
Автор: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1436

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]