Головна » 2017 » Жовтень » 14 » Майже 150 км українського кордону на Закарпатті ДПСУ не контролює

Майже 150 км українського кордону на Закарпатті ДПСУ не контролює

Українсько-угорський кордон обладнаний приватними спостережними вишками з приватними охоронцями.

За словами Матіоса така ситуація в регіоні триває вже 10 років

Українські прикордонники не контролюють 150-кілометрову ділянку кордону з Угорщиною. Про це в ефірі телеканалу «112 Україна» заявив у п'ятницю, 13 жовтня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

За його словами, на цій ділянці розташовані приватні вишки з приватними охоронцями. «Ділянка українсько-угорського кордону, протяжністю 150 кілометрів, фактично вийшла з-під контролю Держприкордонслужби України і є приватною», - заявив Анатолій Матіос.

Військовий прокурор зазначив, що прикордонники не можуть контролювати цю ділянку, оскільки там розташовані приватні вишки з приватними ж охоронцями. При спробі наблизитися до них, вони засліплюють прикордонників прожекторами і навіть відкривають вогонь із зареєстрованої зброї.

Анатолій Матіос розповів, що згадані 150 км – це земельні ділянки площею 2 га, якими селищна рада наділила місцевих жителів. «Після цього вони були закумульовані в окремо взятих руках, вибудована комунікація і там кластери взагалі «гуляйполівських» часів», - зазначив прокурор і додав, що усіми справами на цих територіях керують циганські барони і місцеві старости.

Прокурор уточнив, що така ситуація в регіоні триває вже 10 років і за цей час держава не може взяти цю ділянку кордону під свій контроль. Про цю ситуацію він пообіцяв доповісти генпрокурору Юрію Луценку.

Нагадаємо, 13 жовтня під будівлею посольства України в Будапешті пройшла сепаратистська акція «Самовизначення Закарпаття». Один з її організаторів прийшов на мітинг у футболці з написом «Закарпаття законно належить Угорщині». Згадана сепаратистська акція була анонсована слідом за реакцією уряду Угорщини на український закон про освіту. Офіційний Будапешт бачить в мовній нормі закону порушення гуманітарних прав національних меншин. Між тим, міністр закордонних справ України Павло Клімкін ствердив, що в питанні державної мови Україна бере приклад з Угорщини та інших європейських країн.


За матеріалами: Новини сьогодні
14-10-2017
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1820

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]