Головна » 2016 » Квітень » 7 » Москаль - стабілізаційна дотація Кабміну для фінансування Мукачівських ПТНЗ не вирішує проблему повністю

Москаль - стабілізаційна дотація Кабміну для фінансування Мукачівських ПТНЗ не вирішує проблему повністю

Стабілізаційна дотація Кабінету міністрів України в сумі 15,5 мільйонів гривень, яка надійшла на Закарпаття для фінансування професійно технічних навчальних закладів (ПТНЗ), тільки частково вирішила проблему трьох Мукачівських профтехучилищ.

У березні Мукачево отримало на перший квартал 2 млн. 834,4 тис. грн. дотації Кабміну, до яких міськрада додала зі свого бюджету 2 млн. 440,5 тис. грн. Загалом в училища надійшло 5 млн. 274,5 тис. грн. при потребі 9 млн. 746,6 тис. грн. Станом на сьогодні заборгованість по зарплаті тут становить 1 млн. 419,5 тис. грн., по стипендіях – 688,3 тис. грн., крім того, є заборгованість із харчування дітей та оплаті за енергоносії. Загальна заборгованість трьох мукачівських училищ за 1-й квартал досягла 4 млн. 344,2 тис. грн.!

    У квітні, травні, червні та липні Мукачево отримає на свої профтехучилища всього по 1 млн. 62,9 тис. грн. стабілізаційної дотації, тобто 4 млн. 251,6 тис. грн. загалом при потребі 10 млн. 782,6 тис. грн., – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль.

– Міська рада не виділила училищам на 2-й квартал зі свого бюджету ні копійки. Це призведе до збільшення заборгованості із зарплат і стипендій, училища не матимуть змогу розрахуватися за енергоносії, а діти-сироти не отримуватимуть гарантованого законодавством триразового харчування й соціальних виплат. Я закликаю мукачівську міську владу виділити з міського бюджету гроші на профтехучилища, як це зробили в інших містах обласного значення.

В ПТНЗ Ужгорода, Берегова та Хуста немає жодних проблем із фінансами – персонал справно отримує зарплату, а діти – стипендію. Проблеми є тільки в Мукачеві через те, що міська влада, маючи гроші, відмовляється виконувати законодавство про бюджет.

Якщо гроші не будуть виділені, це знову призведе до соціальної напруги з перекриттям міжнародної траси й пікетуванням мерії. Відповідальність за всі наслідки повністю ляже на мукачівську міську владу.

 


За матеріалами: Новини сьогодні
ТОП:
07-04-2016
nowyny.com/
Додав: adminA
Коментарі: 0
Переглядів: 1742

Коментарі

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]